Na Telnici se v sobotu dokonce pokusí o český rekord v počtu závodníků v obřím slalomu.

Závod nazvaný Telnický rohlík se ve středisku u Ústí nad Labem koná už od roku 1986. Původně byl určen pro běžné lyžaře, kteří se zdráhali jezdit na větší organizované akce. Postupně přibyly různé věkové podkategorie a speciální závody, například pro manželské nebo sourozenecké páry. Prvního ročníku se účastnilo 87 sjezdařů, v posledních letech se jejich počet pohybuje v několika stovkách.

"Letos bude naší snahou vytvořit nový český rekord v co největším počtu startujících v jednom lyžařském závodě na území ČR," uvedl jeden z provozovatelů telnického střediska Jan Holinger.

Závod začíná v sobotu v 10:00, o hodinu dřív je uzávěrka přihlášek. Startovné je 50 korun pro ty, kteří se staví už v pátek nebo dvojnásobek při prezentaci v den závodu. Na sjezdovce na závodníky čekají velmi solidní podmínky. Tloušťka sněhové vrstvy se pohybuje od 40 do 70 centimetrů, a i když je pořád dost zmrzlá, přes den měkne.

Podobné podmínky vládnou i na nedalekém Bouřňáku. "Je to pořád dost tvrdé, ale poslední dny je tu parádní počasí a přes den se ta sjezdovka ještě trošku zlepšuje," řekl ČTK provozovatel Bouřňáku Jiří Zmítko. Především si ale pochvaluje dostatek sněhu, který by mohl zvednout návštěvnost. Ta od Vánoc v Krušných horách dost výrazně upadla, přiznávají vlekaři.