Spíkr z Mostu promluví do éteru za velkou louží. Rozhlasový a televizní moderátor Vlasta Vébr bude hostem dvouhodinového programu v krajanském rádiu v americkém Chicagu. Na svou zámořskou štaci odlétá v sobotu.

„Čeká nás povídání o hudbě, divadle, cestování, určitě budeme i soutěžit,“ řekl Vébr Deníku s tím, že hlavním protagonistům pořadu Ianovi a Henrymu Destinyovým, přezdívaným Destiňáci, veze spoustu cédéček s písničkami českých hvězd.

Rozhlasový pořad Osudová pohoda se bude vysílat živě ve středu 7. února od 20 hodin místního času. Užít si jej mohou i posluchači v Česku. „Musí si ale přivstat nebo nejít spát, protože v Česku budou v tu dobu dvě hodiny ráno,“ doplnil mostecký moderátor.

Na besedu se těší. „Myslím si, že to bude hodně zajímavé. Mám takové programy rád, určitě si to budu užívat,“ předeslal.

Pořad Osudová pohoda Krajanského rádia v Chicagu, v němž vystupují známé osobnosti českého showbyznysu, se začátkem letošního roku přesunul do nově založeného Radia Krajan, které je podle moderátorů pohodové a je doma rovněž v Chicagu. V minulosti byli hosty pořadu populární Maxíci, zpěvačka Heidi Janků nebo bavič Zdeněk Izer. „Startujeme v pátek 2. února a budeme vysílat non stop,“ těší se celý tým Radia Krajan. Mostečan tak bude jejich premiérovým hostem ze staré vlasti v novém prostředí.

Beseda místo nákupů

Původně chtěl Vlasta Vébr cestovat pouze na pár dní do New Yorku, ale nakonec z toho bude týdenní výlet rovnou do tří měst a beseda v rádiu. „Chtěl jsem si zaletět na nákupy a prohlédnout si město. Nakonec budu v New Yorku dva dny, stejně tak ve Washingtonu. Odtud potom zamířím do Chicaga. Ve středu mě čeká rádio a v pátek už zase budu doma,“ popsal svůj itinerář po Spojených státech amerických.

Letošní spolupráce s moderátory chicagského rádia není pro Vébra premiérou. Už loni pro ně například dělal živý vstup z jihokorejského Soulu.

Mezinárodních zkušeností má Vlasta Vébr na rozdávání. Loni v dubnu byl například porotcem na mezinárodním divadelním a pěveckém festivalu Baltic SuperStar v ruském Petrohradu. Předloni v červenci zase uváděl v běloruském Vitebsku Den české kultury, který se tam uskutečnil v rámci 25. ročníku světového pěveckého festivalu Slovanský bazar. Hvězdou programu byla například zpěvačka Christina Aquillera. Vystupuje i v programech v sousedním Německu.