„Big Band byl jako vždy perfektní. Stručně řečeno, úžasný zážitek z toho, co účinkující bez výjimky předvedli,“ sdělil Deníku jeden z diváků.

Orchestr pod vedením Karla Emingera odstartoval svůj program swingovými a muzikálovými melodiemi, kde se zaskvěli jeho zpěvačky Sandra Kovalíková a Eva Pomahačová a ve vokálním kvartetu také zpěváci Petr Baranijak a Richard Řeřicha. Diváci ocenili také sólovou skladbu pro dvě trumpety, kde mezi sólisty Ondřejem Nechvátalem a Bořivojem Čechem je věkový rozdíl 56 let.

Vladimír Hron se připojil k promenádnímu koncertu Big Bandu Zdenka Tölga
FOTO: Vladimír Hron se připojil k promenádnímu koncertu a potěšil rodný Most

Pak rozjel své vystoupení Vladimír Hron. Vybral si hlavně swingové melodie a v druhé části koncertu představil také několik skladeb ze svého vánočního CD. „Skvěle bavil diváky průvodním slovem, ale především oslňoval svým hlasovým fondem," uvedl Eminger. Hron brilantně odzpíval píseň Lady Carneval v originální tónině Karla Gotta a v závěru koncertu nadchl diváky písní Mama od Queen za doprovodu klavíristy big bandu Martina Rufera. Za jeho doprovodu sklidila ovace také Sandra Kovalíková v sólové skladbě One Night Only. Na konci koncertu diváci tleskali vestoje.  

Big Band Zdenka Tölga si svou show zopakuje 20. prosince od 19 hodin, kdy je vánoční koncert s Vláďou Hronem v chomutovském divadle.

Most zahájil srazy svých příznivců
FOTO: Most zahájil srazy svých příznivců a rodáků

O KAPELE

Orchestr založil v roce 1997 muzikant, učitel, skladatel, aranžér a kapelník Zdenek Tölg, který dal dohromady partu nadšenců. Velká kapela odehrála stovky koncertů a spolupracovala s řadou osobností české hudební scény, například L. Kerndlem, B. Basikovou, J. Zelenkovou či I. Csákovou. Kapela se zaměřuje převážně na swing, ale repertoár oživuje jinými žánry. Loni se orchestr po 20 letech působení v Chomutově přestěhoval do Mostu, kde mu poskytla zázemí ZUŠ F. L. Gassmanna, kde Tölg v 70. a 80. letech působil a měl se svými žáky a orchestry řadu úspěchů. Někteří jeho žáci jsou dodnes stálými členy velkého hudebního tělesa.