„Udržet výdaje je velkým závazkem pro radu,“ řekl Deníku primátor Vlastimil Vozka (SMM). Opoziční zastupitel Pavel Weiss (SNK) se domnívá, že město si mohlo na rok 2008 naplánovat vyšší příjmy. „U příjmů dochází v příštím roce ke snížení. Nekoresponduje mi to s tím, že ekonomika má dále růst, stoupají mzdy, klesá nezaměstnanost,“ řekl. Za pesimistický v oblasti příjmů považuje rozpočet i ODS. „Zdají se nám například podhodnoceny příjmy z daně z přidané hodnoty,“ uvedl Luboš Polanský (ODS). Opozice chtěla zařadit do příjmů i další dotace, aby rozpočet vypadal lépe.

Podle radních ale není možné do příjmů dát dotace, které ještě město nedostalo. Mostecká vláda upozornila, že při tvorbě plánu hospodaření byla opatrná. Nechce riskovat problém s nadnesenými výdaji a nedostatkem peněz. „To bychom museli čerpat z fondu rezerv a rozvoje,“ vzkázal opozici ekonomický náměstek primátora Luboš Pitín (SMM). Ze zisku z akcií město šetří pro rok 2009 posledních 45 milionů korun.

Očekávané roční příjmy od státu, které město pouze přerozdělí, například 260,5 milionu korun na sociální dávky, stát potvrdí až v prvním čtvrtletí příštího roku. Koalice SMM-KSČM také musela brát v potaz rozsáhlé české reformy v oblasti daní a sociálního systému, jejichž vliv na výkon městské samosprávy ukáže až budoucnost.

Město Most v roce 2008 počítá s příjmy 1,192 miliardy korun a výdaji 1,515 miliardy korun. Schodek je sice plánován ve výši 323 milionů korun, město ale má peníze na jeho pokrytí. Propad uhradí z rezerv z minulých let. Na nové investiční akce zastupitelstvo vyčlenilo 155 milionů korun. Celkem 55 milionů si město nechává v záloze, kdyby získalo na investice dotace od státu či Evropské unie a muselo ze svého doplácet na realizace stavebních záměrů.