V pořadí již šesté Líšnické štrůdlování zná svého šampióna. Stal se jím závin s tvarohovou náplní a čokoládovou plevou. Ten podle vlastního receptu vytvořila a upekla Miloslava Krausová, která si po pětileté pauze své vítězství zopakovala. „Shodou okolností už v prvním ročníku jsem slavila úspěch s tvarohovým závinem, který jsem pro letošní ročník ještě vylepšila,“ prozradila vítězka s tím, že její letošní výtvor měl náplň více vláčnější.

Krausová je tradiční účastnicí štrůdlování. Soutěží každý rok a pokaždé s jinou náplní. Letos se vrátila k tvarohu, který jí opět dopomohl na výsluní. Na soutěž se vždy důkladně připravuje. „Štrůdl jíme prakticky celý týden, pak jej vždycky nemůžu dost dlouho ani vidět,“ svěřil se manžel Gusta, který funguje jako ochutnávač. „To se musí, protože udělat pořádný soutěžní exemplář není jednoduché. Když totiž moc chcete, tak se vám nepovede. Takže jich vždycky peču víc, dokonce i s různými náplněmi, a pak vyberu ten, co jde soutěžit,“ oponuje manželovým slovům letošní vítězka Miloslava Krausová.

Sobotní dostihový den na hipodromu.
OBRAZEM: Zaplněný hipodrom v Mostě. Slavilo se 20. výročí otevření areálu

Líšnické štrůdlování je tradiční vesnická společensko - kulturní akce. V programu je zábavné odpoledne pro všechny věkové kategorie obyvatel. Nechybí dětské atrakce, nebo živá muzika. Večer pak probíhá taneční zábava pod širým nebem. Vše zakončilo vypuštění balónků a ohňostroj.

Letos měli organizátoři trochu obavy, kvůli počasí. „Dopoledne to nevypadalo moc dobře, pršelo, ale po poledni se počasí umoudřilo a bylo hezky,“ řekl starosta obce Petr Pillár, který také připomenul, že letošní ročník Líšnického štrůdlování byl specifický v tom, že kromě vítězky, která si odnesla jako cenu sadu nádobí, a cenu za druhé místo, kterou si odnesla Jana Laštovková, převzalo celkem pět soutěžících ceny za třetí místo. O přízeň poroty se ucházelo celkem šestnáct štrůdlů.

Zápřednice jedovatá.
Osminohý migrant obsazuje kraj. Lidé se mají na pozoru