Pomocí 3D a videa umožňuje návštěvníkům najít si na hvězdách vánočního trhu pořadové číslo od 1 do 24 podle aktuálního prosincového dne. Po kliknutí se objeví překvapení, například krátký koncert zpěváků z Mostu, recitál, záznam divadelního představení či čtení pohádek. On-line kalendář město připravilo ve spolupráci s mosteckým studiem Ponte records.

Adventní kalendář najdete na stránce 360.ponterecords.cz/advent_most

Jako první se v úterý 1. prosince v kalendáři nabízí vánoční rozhovor s primátorem Janem Paparegou, který například vysvětluje, proč město uspořádalo na náměstí vánoční trh, proč neinstalovalo mobilní kluziště, jak funguje virtuální kalendář a co v něm lidé najdou. „Třeba budeme inspirovat ostatní města,“ sdělil primátor.

Okénka v kalendáři lze z mobilu, počítače či tabletu otevřít i zpětně. Kdo se například nestihne podívat na program 4. prosince, může si ho otevřít i o pár dní později. Okénka ale nelze otevírat dřív, než nastane příslušný den. „To už by nebylo překvapení,“ vysvětlil primátor. Jako poslední nabídne speciální program okénko na hlavní hvězdě mosteckého vánočního stromu, na níž je datum 24. prosince.  

Kalendář je doprovodnou aktivitou k městským oslavám Vánoc, které omezila epidemie koronaviru. Na 1. náměstí je pouze menší vánoční trh se stánky. „Otevřeny budou každý den od 10 do 18 hodin,“ sdělila mluvčí radnice Klára Vydrová. Trh bez kulturního programu skončí 22. prosince.

Město Most připravilo na základě prohlášení vlády úpravu vánočního trhu. K jedenácti prodejním stánkům přibude od čtvrtka 3. prosince dalších sedm a zvětší se rozestupy mezi nimi. Sortiment se rozšíří o svařené víno, langoše, trdelník, klobásy, borůvkový svařák a další sortiment. Veškeré jídlo bude prodejci označeno jako „s sebou“.

Silvestrovskou show s koncerty letos Most neplánuje. Podle primátora se ale počítá s větším ohňostrojem, jehož odpálení se bude vysílat on-line.