Ačkoliv na plotě visí cedule s nápisem „Stavba povolena“, místní neviděli již několik měsíců v areálu ani živáčka. Scénář dost podobný osudu bývalého kulturního střediska, které stojí jen o několik desítek metrů dál.

Datum dokončení stavby bylo původně stanoveno na začátek dubna, noví nájemníci se měli nastěhovat už 1. května, tak kde to vázne? Stavba byla podle informací Deníku pozastavena z důvodu dalších jednání se společností, která rekonstrukci zajišťuje.

Zmíněnou rekonstrukci zajišťuje společnost Standard Gamma, která měla mimo jiné i zájem o zrenovování zahražanského kulturního střediska. K této přestavbě sdělil manažer firmy Jiří Rain počátkem září Deníku: „My měli své peníze a nemuseli si půjčovat.“

„Stavba na vile byla pozastavena ze dvou důvodů. Tím prvním je celosvětová finanční krize a tím druhým byla nejistota. Měli jsme strach, co udělá město s budovou bývalého kulturáku a nechtěli jsme stavět luxusní bydlení vedle trosek. Teď už ale zastupitelstvo rozhodlo o demolici tohoto objektu, a tak se chystáme v říjnu pokračovat v rekonstrukci vily,“ sdělil Rain.

Podle dalších slov manažera zatím nikdo o bydlení v tomto domě zájem nemá, ale přesto zůstává optimistický a odhaduje, že kolaudace objektu by se mohla uskutečnit už za rok.

Alena Průšová