„Pro zúčastněné kluky v těchto kategoriích je to vlastně vrchol. Je to jejich první mezinárodní konfrontace, i když byly nějaké mezistátní zápasy, tak de facto je to první prověrka, kde budeme vědět, jak na tom s reprezentací jsme," říká trenér reprezentační šestnáctky a litvínovský odchovanec se zkušenostmi z NHL Robert Reichel.

Bubeníci v hledišti

Dosavadní vrchol to bude pro jeho syna Kristiana. „Pro něj je to určitě největší turnaj. Sice jsme byli v létě na mezinárodním turnaji v Salzburgu, ale Turnaj čtyř má daleko větší prestiž," má jasno Reichel senior.

Mdlé atmosféry se mladí hokejisté bát nemusí. O povzbuzování se budou starat „větrem ošlehaní" příznivci Litvínova. „Sešel jsem se s organizátory a řekl jim, že chceme naše kluky co nejvíce podpořit," uvádí Jan Ptáček, člen nejužší fanouškovské základny černožlutých barev.

V Litvínově ani v Mostě tak například nebudou na tribunách chybět bubeníci, kteří jindy udávají rytmus při extraligových duelech. Propagace turnaje ze strany samotných fanoušků je velká.