SOBOTA

Most

Na mosteckém hipodromu se uskuteční slavnosti burčáku. Akce se bude konat od 12 hodin až do půlnoci. Pro návštěvníky budou připraveny stánky s občerstvením, víno, pivo, burčák, zabíjačkové hody, pro děti i dospělé kulturní program. Až do skončení akce mohou zájemci využívat zdarma autobusovou kyvadlovou dopravu. Ještě před oslavami burčáku se na hipodromu uskuteční další farmářské trhy. Ty začínají od 8 hodin a potrvají do 12.30 hodin.

Městské divadlo v Mostě dnes uvede na Velké scéně premiéru Noci na Karlštejně. Nebude to však klasická činoherní verze Jaroslava Vrchlického, nýbrž jeho populární muzikálová úprava. Představení začíná v 19.30 hodin.

Litvínov

Litvínovské Docela velké divadlo opět pořádá automobilové závody pro děti a dospělé. Habánkova automobilová rallye se uskuteční dnes od 14 hodin na parkovišti u litvínovského divadla. Letos se akce koná již pojedenácté. Zúčastnit se může každý osobní vůz, v jehož posádce bude alespoň jedno dítě od 3 do 12 let a jeden dospělý starší 18 let s platným řidičským průkazem.

Obrnice

V Obrnicích se na starém fotbalovém hřišti uskuteční již páté Obrnické slavnosti. Program začíná od 13 hodin vystoupením dětí z komunitního centra. Od 15 hodin se návštěvníci mohou těšit například na zpěváka Martina Maxu, v 17 hodin v obci vystoupí bavič Zdeněk Izer.

Mariánské Radčice

V Mariánských Radčicích se uskuteční pátá Mariánská pouť. Akce se bude konat v obci od 10 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na zpěváka a kytaristu Františka Nedvěda. Ten zahraje od 13 hodin. Na programu je také cirkus Berto, kejklíř Miloš, historický šerm, žonglování a ohnivá show, zahraje také skupina Těžká pára. Chybět nebudou ani doboví prodejci a řemeslníci.

Moravěves

Obec Moravěves v sobotu od 14 hodin oslaví 675. výročí založení obce. Na programu je: Prohlídka výstavky v kapličce, vernisáž řezbářských uměleckých děl, vystoupení dechové hudby Pichlovanka a divadelní představení.

Fláje

Na tuto sobotu 17. září připravilo Povodí Ohře den otevřených dveří, v rámci kterého se mohou návštěvníci blíže seznámit s vodními díly. Přehrada Fláje bude otevřena od 9 do 16 hodin. Připravené budou prezentace činnosti vodohospodářského dispečinku, ukázka zařízení, vybavení, činnosti a prohlídky s výkladem o historii staveb.

NEDĚLE

Most

Občanské sdružení „Vtelno žije“ s Římskokatolickou farností připravilo program na nedělní odpoledne a večer. Ve Vtelně pořádají pouť. Základem je poutní mše, dále jsou na programu kulturní akce od sázení lípy, tvůrčí dílny až po koncerty.