SOBOTA 17. KVĚTNA

Den otevřených dveří na Letišti Most

Od 9.30 do 17 hodin

Letiště Aeroklubu Most (mezi Mostem a obcí Braňany) nabídne  ukázky létání motorového i bezmotorového, ukázky letecké akrobacie, seskoky parašutistů, ukázky umění leteckých modelářů, ukázku vojenské techniky a historických zbraní. Připraveny jsou   kolotoč, soutěže pro děti a orientační měření krevního tlaku a tělesného tuku. Vstup a parkování je bez poplatku. Otevřeno bude občerstvení.

Den otevřených dveří v Českém vinařství Chrámce

Od 9 do 18 hodin

Archiv mosteckých vín už není pod kostelem v Mostě. Přestěhoval se do vinných sklepů ve vsi Chrámce. V sobotu je vinaři ukáží veřejnosti od 9 do 18 hodin. Budou i řemeslný trh, soutěž o poklad sv. Václava se svítilnami, jízda na koni a dílničky pro děti. Vstup je zdarma.

Dostihy na hipodromu v Mostě

Od 13 hodin

Na mosteckém hipodromu odstartuje dostihová sezona. Poběží se úvodní Memoriál V. Smolíka. Příznivce koní opět na hipodrom doveze zdarma kyvadlová autobusová doprava z I. náměstí a konečné tramvaje č. 4. 

Ať žijí duchové na zámku Jezeří

Od 11 do 16 hodin

Tradiční zahájení sezóny na Jezeří v netradičním podání, letos s podtitulem Vzpoura strašidel. Plné vstupné 70 Kč, snížené vstupné 40 Kč, rodinné vstupné 150 Kč.

Od 16 hodin bude u zámku satirická show Nové Hradčany. Podepisovat se bude petice za přesun sídla prezidenta na Jezeří. Akci pořádá Strana zelených. Upozorní na riziko prolomení těžebních limitů uhlí prosazované například prezidentem Milošem Zemanem.

Ukliďme Most!

Od 10 hodin

Mostecká veřejnost se může zapojit do akce Ukliďme Česko. Budou se uklízet černé skládky v lesíku mezi mosteckou silnicí Žatecká a čtvrtí Ressl. Sraz je na kruhovém objezdu u dopravní hřiště (křižovatka ulic Pionýrů Žatecká Sportovní). Odvoz odpadu je zajištěn.

Vezměte děti do kina nebo divadla v Mostě

Od 10 hodin

Pásmo pohádek v kinosále Městské knihovny Most (Cvrček a slepice, Vodníkovy perly, Jak byla velryba nemocná, Cvrček a stroj, Krtek a filmová hvězda, Ovčák a krásná panna, Štaflík a Špagetka). Vstupné je
30 Kč.

Od 10 hodin

Pohádka Dva střevíčky pro Popelku v Divadle rozmanitostí Most

Slavný a nesmrtelný příběh dívky s kouzelným oříškem a mluvícími holoubky. Představení jiskří jemným ironickým humorem mezi herci, kteří všemožně vstupují do příběhu. Pro děti od 3 let. Vstupné je 70 korun.

Ekohrátky na Benediktu v Mostě

od 10 hodin do 16 hodin

Akce je určena pro celé rodiny, hlavně pro děti od 3 do 12 let. Budou pokusy u vody, pozorování přírody, soutěže, pohybové hry, pohádka a opékání vuřtů. Vstup je zdarma. Koná se na letní scéně Benediktu. Pořádá Mateřské centrum Barborka.

Slavnosti stepí na Rané

od 10 do 17 hodin

Pestrý program zaměřený na přírodu. Budou exkurze na kopec Raná s výkladem, ukázky odchytu ptactva, atraktivní výstava ovčích plemen a ukázky jejich stříhání, závody ovčáckých psů, výstava drobného zvířectva a aktivity a soutěže pro děti. Pro přepravu z Mostu mohou zájemci využít speciální jízdu vlakem Švestkové dráhy (z nádraží odjezd v 9.06 hodin). Ve stanici Bělušice navazuje autobus, který je dopraví až na místo konání akce na Ranou.

Oslavy 6 let Centralu v Mostě

Od pátku do  neděle

V sobotu vyhlásí obchodní dům  Tvář Centralu. Módní show začne ve 14 hodin. Akci moderuje Petr Vágner.

Benefice pro Natálku v Mostě

Od 15 do 20 hodin

Taneční a fitness studio Kamily Hlaváčikové pořádá představení pro děti, maminky, tatínky, babičky i dědečky. Vstupné je dobrovolné, veškerý výtěžek bude vložen na účet Natálky pro nákup rehabilitačních pomůcek a léků. Natálka je devítiletá holčička, která se narodila s postižením mozku pod názvem AICARDI, kterým trpí pouze cca 200 lidí na celém světě. Trpí také sekundární epilepsií a lipoidní pneumonitidou. Strávila mnoho měsíců v nemocnici, než mohla zůstat u rodičů v jejich domácí péči. Potřebuje peníze na kompenzační pomůcky a na účinnou alternativní léčbu z Jižní Ameriky.

Umělý vesmír - Planetárium Repre Most

Od 15 a od 16.30 hodin

Představení Hvězdné nebe s pohádkou – Donald na měsíci (pro děti od 3 do 7 let), poté Hvězdná brána k Novému věku - populárně naučný pořad.

NEDĚLE 18. KVĚTNA

Vojenská show v obci Braňany

Od 10 do 17 hodin

Připomínka 70. výročí Bitvy o palivo během 2. světové války, kdy spojenci bombardovali Mostecko s nacistickou chemičkou. Lidé zažijí ukázky i projížďky ve válečné technice. Budou i výlety do místa unikátního archeologického výzkumu, kde pyrotechnici zlikvidovali tuny munice. Připravená je i airsoftová střelnice a dětské hornické hry a atrakce. Do obce přijede kolona historických vozidel, které za 2. světové války používala americká, sovětská, britská a německá armáda. V blízkosti kulturního domu navíc vyroste dobové ležení s ukázkami zbraní a předmětů denní potřeby britského vojáka za 2. světové války. Vstup je zdarma. Pořadately jsou Akademie věd ČR, Vojenský historický ústav, obec Braňany a Severočeské doly.

Koncert skupiny Stará sešlost v Mostě

Od 15.30 do 18.30 hodin

Kapela hraje k tanci i poslechu na Benediktu v Mostě

Taneční neděle pro seniory v Mostě

Od 17 do 21 hodin

Taneční zábava v Kulturním domě MEDUZA

Regina a jejích padesát - Městské divadlo v Mostě

Od 18 hodin

O tom, co prožila i neprožila herečka Regina Razovová v mosteckém divadle za 50 sezon. Hrají, zpívají i tančí Václav a Jan Neckářovi, Jakub Dostál, Vít Herzina, Jiří Kraus, Andrea Traganová, Zita Benešová, Michaela Krausová, Radim Madeja, Miroslav Středa a další. Vstupné je 100 korun.

SPORTOVNÍ AKCE V MOSTĚ

Mezinárodní turnaj mužů v tenise

V tenisovém areálu "u hřbitova" se uskuteční mezinárodní tenisový turnaj mužů ITF Futures.

Mistrovství ČR stolního tenisu

Na 150 hráčů a hráček kategorie dorostu poměří své síly v rámci Mistrovství České republiky stolního tenisu ve Sportovní hale Most