Na litvínovskou slavnost dorazily s dětmi desítky vietnamských rodin i regionální delegace této národnostní menšiny. Hostině u dlouhých stolů plných jídla předcházel ohňostroj na prostranství před školou.

„Pro nás je to nový začátek. Necháváme za sebou předchozí rok, a věříme, že ten nový bude lepší,“ svěřila se 24letá Hana Phanová z Litvínova. Na každoroční oslavě se jí nejvíc líbí, že se setká hodně lidí, kteří během roku na sebe nemají tolik času. „Tady se na jednom místě všichni sejdeme a užíváme si společně hezký čas,“ dodala Litvínovanka.

Požár panelového domu v Mostě.
Hořelo v paneláku na Skřivánčím Vrchu v Mostě. Jeden člověk se nadýchal kouře

Vietnamci jako každý rok poděkovali České republice za to, že v ní mohou žít, podnikat a vychovávat své děti. Vyjádřili také přesvědčení, že po ekonomické krizi čeká lidi v roce 2024 radostnější období. V sále byla za vedení města starostka Kamila Bláhová, místostarostka Květuše Hellmichová, zastupitel a velitel městské policie Martin Klika a zastupitel Milan Šťovíček, který je ředitelem Schola Humanitas.

„Přítomnost čtyř zástupců města dokládá, že máme velký zájem na tom, aby naše vzájemné vztahy byly kvalitní,“ sdělila vietnamským hostitelům starostka před slavnostním přípitkem, který doprovázela píseň Happy New Year od skupiny ABBA. Slavnost zahrnovala i taneční a pěvecká vstoupení, rozdávání dárků dětem a tombolu.

Tahle zajímavost vás také zaujme

Zdroj: Deník/František Bílek
Fotbal v Kozlech a podzimní střetnutí domácího týmu s Vroutkem.
Kabiny ve škole, pivo v hasičárně. Teď Kozly žijí fotbalem