Pachatele už den před umístěním záběrů na web vypátrala bečovská obecní policie.

Zlodějíčci ukradli vedení kabelové televize, které posléze odevzdali ve sběrných surovinách. „Naštvaní občané si stěžovali, že jim nejdou televizní programy. Strážníci provedli vyšetřování v obci, kdy se podařilo zjistit dva muže, kteří se posléze ke krádeži kabelu doznali,“ uvedl velitel strážníků Pavel Šesták.

„Mysleli jsme, že se bude jednat o klasický koaxiální kabel, co bylo však pro nás přímo šokující, druhý den jsme zaznamenali samotnou krádež na internetu. Dva muži tam s téměř ledovým klidem kabel rozdělují na menší kusy, opravdu se nejedná o žádný kabílek, ale o pořádný několikametrových kabel,“ upřesnil dále velitel. Případ předali strážníci republikové policii.

Obecní policisty překvapila drzost pachatelů, kteří se absolutně neschovávali, likvidaci kabelu prováděli přímo před zraky přihlížejících. „Také nás zarazila pravděpodobná lhostejnost, kdy měla vidět událost asi desítka obyvatel, ale nikdo jak obecní, tak republikovou policii nezavolal,“ postěžoval si Šesták.

Provozovatel kabelové televize vyčíslil škodu jen na ukradeném kabelu na deset tisíc korun. Jeho cena ve výkupně mohla být maximálně několik stokorun.