Zrezivělé vstupní dveře, dosluhující výtahy, mrtvá zvířata ve vodní nádrži či nevyhovující čekárny a toalety. Tak to nyní vypadá v mostecké nemocnici. Redaktoři Deníku se rozhodli po čtyřech měsících opět vyrazit do nemocničního areálu a zjistit, co se zde již podařilo opravit a uvést do pořádku od našeho předchozího upozornění. Výsledek? Nemocnice vypadá stále stejně, a to i přesto, že na její opravy má v letošním roce padnout 42 milionů korun.

Toalety pro pacienty hlasitě volají po rekonstrukci a údržbě. Toaletní papír je zde nedostatkovým zbožím a záchodová štětka je uložena v odříznuté pet lahvi.

Stačí popojet o pár kilometrů dál a rázem se ocitnete v úplně jiném zdravotnickém prostředí. Interiéry Krušnohorské polikliniky v Litvínově jsou totiž opravené.

Rada Ústeckého kraje schválila navýšení základního kapitálu společnosti Krajská zdravotní, pod kterou patří i nemocnice v Mostě o 300 milionů korun. „Chtěli bychom, aby tyto peníze posloužily především k zajištění většího komfortu pro personál nemocnic, pacienty i jejich rodinné příslušníky. To znamená, že se za peníze pořídí například nové postele, tam, kde je potřeba, vybudují parkoviště, opraví kuchyně, výtahy a tak dál. Pamatujeme i na odstranění havarijního stavu některých budov,“ řekl nedávno hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Na mostecké nemocnici však žádné opravy nejsou zatím znát. „Konkrétní záměry týkající se Krajské zdravotní, nemocnice Most jsou nyní posuzovány s ohledem na novou subvenci od zřizovatele. ednotlivé akce budou realizovány podle priorit,“ vysvětlil tiskový mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Již před časem ředitel Vladimír Müller uvedl, že nemocnice by potřebovala zateplení či nová okna na tuto akci by ovšem bylo třeba kolem čtvrt miliardy. Nemocnice s nejmodernějšími operačními sály v kraji však dvě stě padesát milionů korun nemá.

Podle hejtmana by si obyvatelé Ústeckého kraje zasloužili kvalitní péči. „Chceme odborná pracoviště nemocnic Krajské zdravotní dovybavit moderními přístroji,“ uvádí dál hejtman. Kraj bude proto letos v rámci dotačního programu Regionálního operačního programu žádat o další částku 608 milionů korun na přístrojové vybavení nemocnic. Mostecká nemocnice například před časem zakoupila novou infuzní techniku pro oddělení ARO za celkem 132 238 korun.