„Jsme velmi rádi, že městská rada schválila vybudování jen dvou parkovišť, jak jsme uvedli v petici," reagoval za petiční výbor Jiří Maria Sieber, předseda společenství vlastníků bytových jednotek. „Mrzí nás, že město s námi nejednalo. Kdyby nebylo petice, tak by byly schváleny čtyři parkoviště. Petice vznikla za pět minut dvanáct." Obyvatelé, kteří o přípravě záměru donedávna vůbec nevěděli, se báli hluku, exhalací a zrušení hřiště. Navíc upozornili, že parkoviště u domu nepotřebují.

Radnice oponovala tím, že by o realizaci projektu nerozhodla bez veřejného projednávání a že obyvatelům v okolí by pomohl. Stížnosti přesto prověřil odbor investic a komunálního hospodářství, který doporučil výstavbu omezit. Podle radních teď projekční práce pokračují jen pro vybudování parkoviště podél silnice v ulici ČSA a rozšíření parkoviště u restaurace Formanka.

Zatímco u Luny neuspěla, na jiných místech radnice dotáhla další dva parkovací projekty až k územnímu řízení. Stavební úřad minulý týden souhlasil s umístěním parkování na třídě Budovatelů mezi křižovatkami s ulicí Maxe Švabinského a Františka Halase naproti Rozkvětu. Přes padesát aut bude stát na okraji hlavní městské silnice v šikmém řazení. „Pro výstavbu bude využit travnatý pás mezi chodníkem a místní komunikací," informoval úřad v rozhodnutí. Pokud město získá stavební povolení, nechá vyměnit i veřejné osvětlení v délce téměř tří set metrů.

O 23 míst se mají rozšiřovat odstavná stání v ulici Jaroslava Seiferta poblíž sportovní haly. Pro výstavbu se využije část chodníku. Město v ulici chystá úpravy přechodů pro chodce.

Od středy 14. listopadu bude neprůjezdná ulice Jakuba Arbesa u 7. ZŠ. Příčinou je rozšíření silnice, u které vznikne 31 parkovacích míst. Ulice bude uzavřena do 20. prosince. „Žádáme řidiče, aby v tomto úseku věnovali pozornost dopravnímu značení," informoval magistrát.