VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most převezme za peníze fotbalovou mládež i dospělé hráče ze soukromého klubu

Most - Kvůli záchraně fotbalové mládeže investuje město Most téměř pět milionů korun do "nákupu" dětí a dospělého A mužstva FK Baník Most. Rozhodlo o tom městské zastupitelstvo. Sledovali jsme on-line.

23.6.2016 1
SDÍLEJ:

Diskuze mezi členy ANO a primátorem Janem Paparegou před zahájením jednání.Foto: DENÍK/Martin Vokurka

18.20

Zasedání končí. Ze 45 zastupitelů se ho zůčastnilo 33 politiků. Během letních dovolených se zasedání zastupitelstva nekoná. Další bude 22. září.

18.12

Městská policie bude v problémové lokalitě Stovka více monitorovat jednotlivé osoby, které se podílejí na narušování občanského soužití. Chystá se metodika, jak postupovat a jak lépe zmapovat ohniska protiprávního jednání. Je to jedno z opatření, kterým radnice reaguje na petici ze Stovky a další stížnosti.

17.49

Těsnou většinou hlasů zastupitelstvo schválilo dotaci 4,84 milionu korun pro městský Mostecký fotbalový klub, který za tyto peníze získá od FK Baník Most 1909 a Fotbalové akademie Josefa Masopusta fotbalovou mládež a dospělý A tým Baníku. Po dlouhé diskuzi zastupitelé rozhodli, že tato transakce konsoliduje veškeré mládežnické soutěže pod správu jednoho subjektu, který je ve vlastnictví města.  

17.33

Debata o kontroverzní fotbalové transakci se protahuje. Primátor vyhlásil přestávku.

17.14

Debata o převodu fotbalové mládeže a dospělých hráčů z FK Baník Most 1909 do městského Mosteckého fotbalového klubu se stává tématem dne. Opozici se nelíbí, že převod má město stát téměř 5 milionů korun a zahrnuje i dospělé. Podle Jana Schillera (ANO) je celá transakce připravena horkou jehlou, pod tlakem a je zbytečná. Sílí hlasy, že mládež (asi 250 dětí) lze získat zdarma. "My to vnímáme jako vydírání," dodal Schiller. Podle Josefa Tancoše (ČSSD) je třeba jednou provždy vyřešit problémy v mosteckém mládežnickém fotbalu a není jiné varianty. "Je to menší zlo," uvedl primátor Jan Paparega (Severočeši Most). Z navržené transakce nemá radost, ale zároveň dodává, že pokud Baník nesplní přísné podmínky transferu, vrátí peníze zpět. Proti převodu za peníze jsou i Luboš Pitín a Hana Jeníčková (SMM). Záměr se nelíbí ani Aleně Dernerové (Severočeši Most), ale zřejmě ho podpoří. Věří, že Baník dohodu dodrží. Pitín navrhuje, aby návrh byl stažen z jednání a žádá přehled dotací, které Baník obdržel od města. Na obranu transakce zaznívají obavy, že Baník by mohl zaniknout a převod dětí pod městský klub je včas zachrání. 

16.55

Začala debata o komplikované finanční transakci, která má sjednotit nejen mládežnický fotbal ve městě. Zjednodušeně řečeno, město má za téměř pět milionů korun koupit přes svůj Mostecký fotbalový klub mládež i dospělý A tým z FK Baník Most 1909, kterému se finančně ani sportovně nedaří. Pokud to zastupitelstvo schválí, získá i naprostou kontrolu nad Fotbalovou akademií Josefa Masopusta, o které se v sále také hovoří jako o krachující organizaci.

16.53

Jak hospodařilo město v roce 2015? Zůstatek na účtech byl 476 milionů korun a přebytek rozpočtu byl 161 milionů. Téměř 40 milionů korun šlo do fondu rezerv a rozvoje na financování investičních akcí v budoucích letech.

16.43

Pomalu končí zdravotní patnáctiminutová přestávka, kterou vyhlásil primátor Jan Paparega (Severočeši Most). Pauza byla nutná kvůli vedru v sále.

16.30

Většina zastupitelů schválila většinou hlasů zrušení Fondu rozvoje bydlení. V minulosti z něj město půjčovalo peníze například na rekonstrukce domů a stavbu nových bytových jednotek. „Lidé utíkají z Mostu pryč, toto jim mělo pomoci například při stavbě domu," sdělila Berenika Peštová (ANO), která o vhodnosti návrhu pochybovala. Ptala se, zda radní hledali různé cesty, jak fond pro lidi zatraktivnit například kombinacemi s jinými podpůrnými programy. „Zvažovali jsme všechny možné varianty," sdělil náměstek primátora Marek Hrvol (Severočeši Most). Koalice už fond nechce, téměř se nevyužívá a nemůže konkurovat lepším nabídkám na finančním a realitním trhu v ČR. Ušetřené peníze půjdou do rezerv jako záloha pro městské investice. Město si chce trochu našetřit na rekonstrukci mostu u nemocnice a na přestavbu Repre (více ZDE).

16.18

Vzduch v sálu bez klimatizace a oken houstne. Tyto ženy si poradily, jedna má vějíř, druhá si ho vyrobila z programu zasedání. Výjev připomíná 18. století, koncert W. A. Mozarta ve filmu Amadeus.

Vedro na zastupitelstvu v Mostě.

Vedro na zastupitelstvu v Mostě.

16.11

Lubomíra Mejstříková (ANO) požádala o výsledky rozborů kvality vody v Jezeru Most. Řekla si o ně v souvislosti s úpravami projektu na výstavbu rekreační pobřežní zóny (více ZDE). Někteří politici si dělají o kvalitu vody starosti. Chtějí mít záruku, že když město jezerní krajinu převezme od státu, musí být voda čistá a vhodná ke koupání.

15.58

Zastupitelé většinou hlasů neschválili dotaci 150 tisíc korun na zavlažování mosteckého golfového hřiště, který provozuje sdružení 1. Golf Club Most. Opoziční SMM a ANO žádali vládní koalici Severočeši Most-ČSSD-ODS před hlasováním, aby se dotace schválila, protože v areálu je málo vody a pozemky patří městu. „Bez vody hřiště provozovat nelze," upozornil Luboš Pitín (SMM). Loni si podle něj klub poradil, ale nejde to do nekonečna. Dodal, že areál využívají stovky lidí, včetně veřejnosti, neregistrovaných sportovců. Berenika Peštová (ANO) upozornila, že na plánované rozšíření a modernizaci golfového hřiště nebudou do roku 2018 státní dotace z tzv. 15 ekomiliard, protože to na vládní úrovní není prioritou, a také požádala radní, aby dotaci města na zavlažování schválili. Koalice ale opozici přehlasovala.

15.53

Hana Jeníčková (SMM) hájí krásu českého jazyka. Upozorňuje na chyby v písemných materiálech.

15. 41

Berenika Peštová (ANO) uvedla, že se problémem hluku z autodromu zabývala, ale zatím nenašla žádný způsob, jak současnou legislativou upravit statut areálu, který se schválil direktivně v éře totality. 

15.34

Martin Martinovský, který bydlí poblíž autodromu, požádal politiky, aby byli nápomocni lidem, kteří nechtějí žít v nadměrném hluku. "Hluková zátěž je vysoká," popsal život u autodromu. Dodal, že když si chce rodina na zahradě užít odpoledne volna, nemůže si ani povídat, protože pro hluk není slovu rozumět. Podle něj se kdysi dal hluk vydržet, ale od loňska, po změně vlastníka a rozšíření provozu, je hluková zátěž nesnesitelná. I on sklidil potlesk lidí, kteří přišli na hluk upozornit.

15.20

Rudolf Kašpar ze Souše, který v Mostě žije od narození, zahájil diskuzi občanů. Kritizuje hluk z autodromu. Stěžoval si i loni. "V letošním roce je situace ještě horší," řekl. Pochybuje o tom, že vedení autodromu snižuje hluk. Argumentuje i zjištěním, že byla naměřena vyšší hlučnost u jeho domu. Za jediné řešení považuje nepřetržité měření hluku během celé sezony s tím, že průběžné hodnoty by sledoval dispečink městské policie, která by při překročení limitu vyjela na autodrom zajistit snížení hluku. Kašpar požádal o nákup měřidla a vydání příslušné městské vyhlášky, která by hluk řešila. "Nic se neděje, od loňského roku žádná změna," dodala druhá diskutující Jitka Sotová ze spolku Zdraví pro Most, které usiluje o klid v Souši. Více ZDE.

15.16

V sálu sedí skupina kritiků hluku z autodromu, chtějí vystoupit v diskuzi občanů.

Autor: Martin Vokurka

23.6.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 120 Kč Provozní zámečníci, údržbáři ZÁMEČNÍCI. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: ZÁMEČNÍCI, POŽADUJEME:, - řidičský průkaz sk. B, - průkaz VZV, svářečský průkaz, - průkaz vazače, - seznámení s technickou administrativou, - závcik ve výrobě, - min. SO vzdělání strojního zaměření, - čtení výkresové dokumentace, - znalost měřidel a práce s nimi, - znalost nástrojů a materiálů, - manuální zručnost, - odpovědný přístup k práci, - samostatnost, - ochota učit se novým věcem, - práce v 2 směnném provozu, NÁPLŇ PRÁCE:, Sestavování zařízení dle výkresové dokumentace. Čtení a použití technických podkladů. Provádění zámečnických prací, včetněsváření s CO2, práce na strojích (dle vybavení haly), práce s ručním nářadím, manipulace s materiálem, obsluha a údržba kovoobráběcích strojů, práce s nebezpečnými látkami a chemickými přípravky, práce s tlakovými nádobami, manipulace s břemeny (vázání, zdvihání - jeřáb, vysokozdvižný vozík), , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravování, HLÁSIT SE: Skuhrovcová Veronika Bc., tel.: 734 753 095, e-mail: v.skuhrovcova@strl.cz, osobně na adrese: Na Pavlu 2155, 436 01 Litvínov. Pracoviště: Strojírna litvínov spol. s r.o., Na Pavlu, č.p. 2155, 436 01 Litvínov 1. Informace: Veronika Skuhrovcová, +420 734 753 095. Řemeslné práce - Řemeslné práce Krejčí, šička 16 400 Kč Krejčí KREJČOVÁ SCÉNICKÝCH KOSTÝMŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KREJČOVÁ SCÉNICKÝCH KOSTÝMŮ, POŽADUJEME:, - vyučení v oboru krejčová/krejčí, HLÁSIT SE: Nedvěd Tomáš, osobně v budově Městského divadla v Mostě - provozní vchod (Po - Pá od 9:00 do 10:00 hodin). Pracoviště: Městské divadlo v mostě, spol. s r.o., Divadelní, č.p. 15, 434 01 Most 1. Informace: Tomáš Nedvěd, . Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 140 Kč Obsluha jeřábů ŘIDIČ AUTOJEŘÁBU. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ŘIDIČ AUTOJEŘÁBU, Požadavky:, - ŘP sk. C, E - výhodou, - platný profesní průkaz, - praxe na pozici řidič, - samostatnost, spolehlivost, Zaměstnanecké výhody: prémie, podnikové stravování, výkonnostní odměny, HLÁSIT SE: Ing. Milena Kudličková tel.: 606 243 037, e-mail: milena.kudlickova@bilfinger.com, osobně: Most, V. Řezáče 313 - hlásit se předem tel.. Pracoviště: Bilfinger industrial services czech s.r.o.-1, 436 01 Litvínov 1. Informace: Milena Kudličková, +420 606 243 037. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 14 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři ÚDRŽBÁŘ, SPRÁVA OBJEKTU. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ÚDRŽBÁŘ, SPRÁVA OBJEKTU, NÁPLŇ PRÁCE:, - zajišťování drobných úprav - výměna zámků, těsnění, sekání trávy, úklid areálu (zametání, úklid odpadků), - starost o hospodářská zvířata - podestýlka, kydání hnoje, krmení, zametání sněhu, apod., Zaměstnanecké výhody: podnikové stravování, HLÁSIT SE: Kolenčík Petr tel.: 603 209 100, osobně: hospoda Na statku Havraň. Pracoviště: Peter kolenčík- na statku, 435 01 Havraň. Informace: Petr Kolenčík, +420 603 209 100.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Někdejší velice populární chlapecká skupina Lunetic začne podzimní turné 20 let v litvínovské Citadele.

Lunetic začne turné v Litvínově. Mámě zpívají už dvacet let

Historici uctí památku proslulého kolegy Ludwiga Schlesingera
11

Historici uctí památku proslulého kolegy Ludwiga Schlesingera

Škodovky se znovu po roce sjedou na mostecký autodrom

Most - V sobotu 22. září se do areálu mosteckého autodromu sjedou majitelé vozů značky Škody, jejich rodinní příslušníci, přátelé, ale i fanoušci stále nejoblíbenějšího a v tuzemsku nejrozšířenějšího automobilu výrobce z Mladé Boleslavi. Návštěvníci se mohou těšit na rozmanité vozy od historických exemplářů přes auta v tuningové úpravě až po nejmodernější žhavé novinky. Chybět nebude zajímavý doprovodný program a soutěže o ceny.

Nový Týdeník Mostecko: O nebezpečné chřipce v Česku a životě v daleké Zambii

Mostecko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Mostecko. Podívejte se, co tentokrát nabízí.

Počítač zdražil jízdné v MHD na dvojnásobek. Dopravce lidem peníze vrátí

Most - Chyba v programu komplikuje při přestupu odbavení čipovou kartou. Systém si účtuje víc. 

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT