Zámek otevře své brány v 16 hodin, kdy začne vernisáž dlouhodobé výstavy SRDCERÁJ autorů Michala Cihláře a Veroniky Richterové. „Věříme, že se stane atraktivním cílem pro obyvatele i turisty. Náplň výstavy je natolik široká, že zaujme návštěvníky všech generací. Je zároveň zábavná i didaktická, a proto vhodná i pro rodiny s dětmi a školní skupiny," řekli ČTK Cihlář a Richterová.

Dvaadvacet výstavních panelů bude ve čtyřech místnostech. V rámci výstavy se uskuteční řada workshopů a několik doprovodných akcí, expozice bude veřejnosti přístupná až do 30. září 2017. Přístupná bude vždy od středy do neděle od 10 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Valdštejnský zámek získalo město od Ústeckého kraje v roce 2006. Tehdy byla historická stavba v doslova katastrofálním stavu. Radnice postupně nechala zvelebit obřadní prostory a začala i obnova střechy. Hlavní rekonstrukce odstartovala v závěru roku 2013.

Zámek prošel obrovskou proměnou. Dočkal se nové fasády, dveří, repasovaných oken nebo podlah. Hlavní sál se vrátil do původní podoby – vybouralo se vložené patro. V objektu je nově také výtah pro vozíčkáře.

Veškeré opravy od zmíněného roku 2006 vyšly na zhruba padesát milionů, z toho 41 milionů činily dotace. Vedle svateb a výstav chce město zámek využívat pro pořádání koncertů a dalších kulturních akcí. Od března budou mít snoubenci možnost uzavřít na zámku sňatek.

Více o velké rekonstrukci ZDE