Na městských parkovištích nechávají svá auta jak obyvatelé z okolních domů, tak „občasní uživatelé“. Možnost nechat levně odstavené auto na hlídeném místě se hodí právě teď o dovolených. U parkovišť jsou služebny městské policie. „Lidé městských parkovišť využívají, kapacita parkoviště Pionýrů je plná a obsazenost parkoviště v ulici Františka Halase je také kolem devadesáti procent,“ uvádí ředitel Městské policie Most Bronislav Schwarz.

Končí tam i odtahy

Pokud městská policie nechá odtáhnout vaše auto, rozhodně ho nehledejte na odtahovém parkovišti. Taková parkoviště totiž neexistují, v Mostě jsou pouze ona zmíněná městská parkoviště, která mají vyhrazenou plochu pro odtažená auta. „Odtahové parkoviště nemáme. Máme pouze dvě městská parkoviště, kam jsou kvůli přestupkům odtahována auta,“ vysvětluje ředitel městské policie Most Bronislav Schwarz.

Lidé také na městských parkovištích neplatí za to, kolik dní jejich auto na parkovišti stálo. Platí se jen za přestupek.

PARKOVIŠTĚ POBEROU 600 AUT
- Město Most otevřelo v ulici Pionýrů střežené parkoviště na jaře 2009.
- Na dřívějším vrakovišti firmy Cipro vznikla parkovací plocha Autocentrum Městské policie Most, kterou pro magistrát spravují strážníci.
- Autocentrum vzniklo hlavně pro občany města, kteří ho budou využívat jako stálé a hlídané parkovací místo. Na vozidla dohlíží po celých čtyřiadvacet hodin strážník.
- Za měsíc parkování se platí čtyři sta korun.
- Tři stovky parkovacích míst jsou také v ulici F. Halase pod starým hřbitovem. Ceny a hlídání je tam stejné jako na parkovišti vedle areálu fotbalové Souše.

Martina Němečková