Majitelé koupališť hlásí rekordní návštěvnost. Na litvínovském koupališti Koldům evidovali v úterý necelou tisícovku návštěvníků, ve středu to bylo okolo sedmi stovek. „Za celý červenec nepřišlo tolik lidí jako za poslední dva dny. Za celý rok přišlo 3200 návštěvníků,“ uvádí Jiří Hrabinský z litvínovského koupaliště.

To štěstí, že můžou jít na koupaliště, nemají všichni. Někteří lidé musí ve vedrech pracovat, aniž by je svlažila voda nebo zchladila klimatizace. „Není nic příjemného pracovat v těchto vedrech,“ říká Ladislav Hyxa, který pracuje venku na stavbě.

Pozor by si na slunci měli dát lidé starší nebo s problémy se srdcem. Bio zátěž se kvůli počasí aktuálně pohybuje na dvojce nebo trojce. Přesto zdravotní záchranná služba neeviduje žádný velký nárůst výjezdů. „Zaznamenali jsme jen mírný nárůst počtu případů, ke kterým jsme museli vyjíždět,“ říká Petr Bureš ze Zdravotní záchranné služby Ústeckého kraje.

Nepříjemností jsou vyšší hladiny přízemního ozónu a prachu. Ekologické centrum hlásí, že hodnoty nejsou ale zatím kritické.

Večerní bouřky, které přicházejí po denních pařácích, na Mostecku zatím nezpůsobují významné škody.

Martina Němečková