Ti si na místě počínali profesionálně bez ohledu na nebezpečí, které jim hrozilo, neboť v obou případech byly na místě ohroženy civilní osoby.

První případ se stal v Mostě, na sídlišti Liščí vrch, kde dvoučlenná hlídka řešila venku oznámenou událost, když náhle z domu vyběhly dvě malé děti, které zmateně křičely, že u nich doma hoří. Oba policisté okamžitě vběhli do domu a do přízemního otevřeného bytu. Uvnitř hořelo jídlo na sporáku, mikrovlnná trouba i kuchyňská linka a byt byl již silně zakouřen.

Policisté ihned vypnuli pojistky k bytu a následně použili chodbový hydrant k hašení požáru. Děti byly samy doma, jejich matka byla u souseda ve vyšším patře, kam šla údajně jen něco odnést. Ke zranění osob nedošlo.

Druhý požár hasili tento měsíc policisté z dopravní služby spolu s hlídkaři v obci Bečov. Dopravní hlídka, která poblíž vykonávala dohled nad silničním provozem a nacházela se nejblíž u obce, byla vyslána operačním střediskem na místo, kde z domu vycházel hustý kouř a byla důvodná obava, že v domě někdo je.

Policisté požádali sousedy o žebřík, jeden z nich vylezl oknem do místnosti, druhý ho jistil zespoda. Zjistil, že uvnitř hoří polštáře a matrace a v pokoji se nikdo nenachází. Kvůli ohni a silnému dýmu policista vylezl zpět. Na místo dorazili policisté hlídkové služby, společně obešli dům a poté do domu vstoupili přes otevřený balkon a v pokoji objevili spícího muže. Následně hadicí, kterou našli v zahradě, požár uhasili. Majitel vyvázl bez zranění.

(ls)