Meziboří chce řešit problémy s chátrajícími budovami. Vedení města si proto pozve majitele domů na radnici. Ne však poprvé.


Mezi nejhorší budovy které jsou v chátrajícím stavu patří například bývalá školka budovy číslo 111, bývalá kuželna v Okružní ulici, dům číslo 100 a městský objekt bývalého internátu budovy číslo 108.


Dům číslo 100 během let několikrát změnil majitele. Již v loňském roce byl v tak špatném stavu, že se vedení Meziboří obávalo nejhoršího.
„Je jen otázka času, než se něco stane. Do objektu si chodí hrát děti. Není skoro vůbec zajištěný. Dokonce už stav objektu ohrožuje nejbližší okolí,“ popisoval na jaře minulého roku dům starosta Meziboří Miroslav Huml. Město se již s bývalým majitelem i několikrát sešlo.


Firma, která plánovala dům zrekonstruovat, ale na zajištění objektu neměla peníze. Objekt pak odkoupila firma Semplex.


„Na zabezpečení objektu pracujeme. V nejbližší možné době zazdíme okna a zamezíme možnosti vstupu do domu. V budoucnu hodláme objekt zrekonstruovat na byty,“ hájil se před rokem jednatel firmy Vladislav Dundr.


Jak řekl tak také udělal a částečně budovu zabezpečil.


„Nyní již má budova novou střechu, je vidět že firma na budově pracuje, ale stav se moc nezlepšil, jde to pomalu,“ stěžoval si včera starosta Meziboří.


Podobně se měly vystavit nové byty také v bývalé školce domu čísla 111. Znovu firma, Semplex, ale dohodu nedodržela a nyní by chtěla dům prodat.


V dezolátním stavu je také bývalá kuželna. Majitel domu splácí kupní cenu a říkal, že na objektu nezačne dříve pracovat než objekt splatí. Cenu by měl splatit na jaře příštího roku. V katastru nemovitostí je, ale budova stále psaná na město, dosavad splátky nedoplatí,“ vysvětlil včera starosta města, kterého také tíží stav budovy hospody Radnice a rehabilitačního střediska Paracelsus.


“Zařízení střediska je na slušné úrovni, ale zvenku je budova zanedbaná,“ dodal starosta.


Vedení města chce všechny majitele chátrajících domů pozvat na jednání rady města. Podle starosty jim město bude domlouvat.
Chátrající je, ale také městská budova domu číslo 108, která je delší dobu určená k prodeji.


„Objekt bývalého internátu je docela v dobrém stavu a prodáváme ho za cenu kolem milionu,“ uvedl starosta Miroslav Huml.