ČTK to řekl náměstek primátora Luboš Pitín. Fotbalový klub, který se během dvou let propadl z nejvyšší soutěže do bojů o záchranu v druhé lize, přitom už 22. listopadu jednu mimořádnou valnou hromadu měl. Na ní se ale o odvolání představenstva nehlasovalo.

"Očekával jsem, že návrh na odvolání padne, ale nepadlo to, takže město žádá svolání mimořádné s tímto bodem," řekl ČTK Pitín po zasedání městské rady. "Stávající vedení dostalo klub do svízelné finanční situace a my jsme přesvědčení, že by se mělo změnit," dodal.

Rozhodující bude postoj majoritního akcionáře, výrobce technických plynů SIAD. Ten se na první valné hromadě zdržel hlasování i o vystoupení ze soutěží a čeká prý na výsledky auditu. Město vlastní 10,9 procenta akcí, Kabíček osm, zbytek patří SIAD.

"Jak se k tomu postaví majoritní vlastník, to nevím, ale ještě před valnou hromadou budeme jednat s panem (zástupcem SIAD Alessiem) Contonem a uvidíme," dodal Pitín. Z jednání s Contonem by měla vzejít i eventuální náhrada stávajícího vedení. Podle předchozích vyjádření by se měla klíčová jednání odehrát v polovině prosince.

Ještě před dvěma lety prvoligový klub se potácí ve spodní části tabulky a od pádu do ČFL ho zatím dělí pět bodů. Kvůli narušené statice nehraje Most na svém stadionu, navíc ho trápí finanční problémy. Sezonu by ale měl dokončit.