Na místo okamžitě dorazila policie, která se celý den snažila zjistit, co se vlastně stalo. Podle posledních informací žena nespíš nezemřela násilnou smrtí. Okolnosti jejího skonu jsou ale zatím záhadou. Když hasiči utonulou vylovili, měla svázané ruce a byla bez zubů.

Hrázný objevil mrtvolu kolem osmé hodiny ranní asi deset metrů od břehu. Okamžitě kontaktoval policisty, kteří se na místo dostavili společně s hasiči. „Ti za pomoci člunu utonulou vytáhli z vody ven,“ řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

K ohledání těla byl přizván soudní lékař, který předběžně neshledal žádné známky cizího zavinění smrti. „K objasnění přesné příčiny smrti byla nařízena soudní pitva, která proběhne příští týden,“ informovala mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková. Potvrdila, že utonulá mohla mít svázané ruce. „Měla na rukou jakési tkaničky,“ uvedla. Pokud pitva vyloučí násilnou smrt, je možné, že žena tímto drastickým způsobem spáchala sebevraždu.

Tělo ženy bylo podle policie ve vodě několik hodin. Když ji hasiči vytáhli, neměla v ústech žádné zuby. Byla oblečena do zelené mikiny na zip přepásané riflovým páskem, pod ní měla zelený svetr a na nohou černé kalhoty. Obuta byla do černých kozaček.

Policie zatím nezná totožnost ženy. Na místě totiž nebyly nalezeny žádné doklady. Mohlo tedy jít jak o Češku, tak o Němku. Fláje jsou totiž jen kousek od státních hranic. „Policie při objasňování případu spolupracuje s německou policií. Žádá též o pomoc při pátrání po totožnosti zesnulé širokou veřejnost. Informace mohou občané volat na linku 158,“ doplnila Světláková.