„Zatím si cením asi čtyř svých největších úspěchů. Ten poslední je z března letošního roku. Získal jsem druhé místo na Mistrovství republiky v disciplíně šedesát metrů překážek s časem 8 minut a 47 sekund,“ řekl mladý sportovec.
Na Hrách III. olympiády České republiky dětí a mládeže 2007 získal zlatou medaili na 100 metrů překážek. Působí v atletickém klubu AK Most a jeho specialitou je víceboj, běh přes překážky nebo skok do výšky. „Na posledním mistrovství české republiky jsme v družstvech skončili osmí, což je celkem dobré umístění mezi takovou konkurencí,“ nechal se slyšet čtrnáctiletý vícebojař.
Atletice se věnuje tři roky a zatím slaví jen samé úspěchy. Účastní se i sportovních soutěží v rámci školy. „Vašek je neobyčejně nadaný žák. Je opravdu vzorem pro ostatní děti. Nejen, že je velmi úspěšný ve sportu či ve škole, ale je také spolehlivý a zodpovědný. Jako škola jsme na něj velmi pyšní,“ sdělila Deníku ředitelka ZŠ Albrechtická v Mostě Ivana Šabková.
Vašek je žákem deváté třídy základní školy. A tak ho pomalu čeká rozhodování, na kterou střední školu ze rozhodně jít dále studovat.
„Přemýšlíme s mými rodiči o sportovním gymnáziu, ale ještě to není jisté. Chci se i nadále věnovat atletice a zůstat u trenéra u kterého jsem nyní. Od toho se také možná bude odvíjet to, kam dál půjdu,,“ sdělil Sedlák.