Zprovoznění zařízení, které bylo přes rok ve skladu, se plánuje na pátek 1. prosince. „Vše bude záviset na počasí,“ upozornila mluvčí radnice Klára Vydrová. Stadionek opět zahrne pokladnu, půjčovnu bruslí, převlékárnu a občerstvení. Dopoledne má areál sloužit školám a počítá se také s doprovodnými zábavnými akcemi.

Část městské světelné dekorace je už na pouličních stožárech a stromech. Dozdobovat se bude například zazimovaná kašna nebo nová dřevěná brána na 1. náměstí, která má tvar písmene M podle vizuální identity Mostu používané od roku 2022.

Česko zpívá koledy s Deníkem na Mostecku. Ilustrační foto
Předvánoční shon na chvíli ustane. Města se chystají na společné zpívání koled

Hlavní vánoční strom mají technické služby instalovat na 1. náměstí v pondělí 27. listopadu. Jehličnan přivezou z Louky u Litvínova a bude od soukromého dárce. Strom se rozsvítí v neděli 3. prosince v 17 hodin během show s koncerty. Vánoční trhy s doprovodným kulturním programem začnou na náměstí 1. prosince a potrvají do silvestra. Stánky budou otevřeny denně od 10 do 18 hodin.

Vánoční poutákZdroj: Redakce

Své vánoční příspěvky nám posílejte na mail vanoce@denik.cz. Nezapomeňte uvést celé své jméno a město či okres, v němž žijete. Děkujeme!