„Mít strategický plán je dnes nezbytností. Bez něj neuspějete při žádostech o dotace," říká starosta Polerad Alois Macháč. Stejný dokument loni připravoval například Litvínov.

Na tvorbě plánu se podíleli také občané Polerad, kteří měli v uplynulých týdnech k dispozici dotazník, jehož součástí bylo několik otázek týkajících se života v obci. „Zpět jsme dostali kolem šedesáti vyplněných dotazníků. Mohlo jich být určitě víc, žije tu asi 190 lidí starších osmnácti let. Ale není to zase až takové překvapení. Lidé se příliš nekoukají dopředu," podotýká Macháč.

Na řadu teď přijde vyhodnocování dotazníků. Kompletní Strategický plán rozvoje obce musí zastupitelé schválit do konce letošního roku.

I když tedy ještě není známa jeho finální podoba, už nyní mají v Poleradech jasno o několika bodech, které v něm nebudou chybět a které se budou snažit co nejdříve naplnit. „Naší velkou prioritou je dodělat chodníky. Chceme také postavit multifunkční hřiště a vyřešit zázemí pro stolní tenisty," dodává Macháč.