Dodávky tepla United Energy už před pár dny přerušila. Bylo to po nástupu letních teplot 9. května v případě Mostu a 12. května v případě Litvínova. "Stalo se tak po dohodě s hlavními odběrateli v obou městech," uvedla Kateřina Táborská, mluvčí United Energy.

Topná sezóna v Mostě a Litvínově začala 5. září 2007
"Podle vyhlášky Ministerstva průmyslu a obchodu končí topná sezóna sice až 31. května, umožňuje však přerušování či omezování vytápění, pokud průměrná venkovní teplota vystoupí po dva po sobě následující dny nad 13 stupňů a nelze očekávat její pokles. Platí to i naopak, tedy pokud v topném období teplota opět klesne pod tuto hranici, dodávky jsou obnoveny. Vyhláška zároveň umožňuje individuální dohodu mezi dodavatelem a odběratelem o vytápění i mimo topné období," vysvětlila pravidla pro dodávky tepla Kateřina Táborská.


Přerušování a opětovné obnovování dodávek v jarních měsících není ničím neobvyklým a i v minulosti United Energy podobně reagovala na vývoj počasí a potřeby odběratelů. "Například v loňském roce se poprvé vytápění přerušilo už 13. dubna, což bylo nejdřív za posledních osm sezón. V průběhu loňského jara teplárna obnovila vytápění ještě dvakrát a topilo se dokonce i v červnu," doplnila mluvčí.

Minulá topná sezóna byla teplotně nadprůměrná a celkem se vytápělo v Mostě pouze 208 dní a v Litvínově 223.