Desítky balení léku Pasorin se povalují na zemi v jedné z místností v bývalém kravíně u Obrnic. Stavba je pustá a volně přístupná. Volně se povalující léky našel reportér Mosteckého deníku na stejném místě, kde v minulosti několikrát vznikl požár nelegálně přivezeného odpadu z Německa. V prosinci roku 2007 tam strážníci odhalili podezřelé z vraždy pětiletého Jana Rokose i s jejich obětí.

Vypadá to, že tohle místo jen tak z problémů nevyjde. Starosta Obrnic Stanislav Zaspal o problému ví. ,,Jsme domluveni s městskou policií, ta má objekt kontrolovat.“ „Pokud nás někdo upozorní na nesrovnalosti, podíváme se na to,“ uvedl mluvčí mosteckých strážníků Luboš Trojna.

Pasorin je vakcína proti králičím nemocem. „Při požití člověkem může dojít k nechutenství,“ přiblížil Hubert Veverka z mostecké veterinární správy. Podle starosty Obrnic do roku 2002 byly v objektu králíkárny. Tehdy byl ještě zabezpečen. Následující nájemník však nechal oplocení odstranit, navíc tam vytvořil skládku. Obec na vyklizení nemá peníze. „Šlo by o milionové částky. Není to jednoduché. Je podáno trestní oznámení. Jednatel holandské firmy skončil a nejsme s ním v kontaktu,“ upřesnil starosta. Případem se zabývala i policie.

Mostecký deník podal podnět k vyšetření volně se povalujících léků. Ředitelka České inspekce životního prostředí v Ústí nad Labem Jana Moravcová slíbila problém vyřešit a do dvou týdnů Deník informovat o výsledku.