Už je znám termín rozsvěcení městských vánočních stromů. Budou dva, velký na 1. náměstí a menší v ulici J. Seiferta u sportovní haly. Nebude strom u knihovny, kde vzniklo parkoviště.

Strom na náměstí se rozsvítí v neděli 30. listopadu v 17 hodin. Hodinu předtím tam bude koncert Bohuše Matuše, Magdy Malé a Základní umělecké školy F. L. Gassmanna. Po rozsvěcení jehličnanu bude společné vánoční zpívání s Mostečany. Termín Mosteckému deníku potvrdila mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

Strom u haly se rozzáří ve čtvrtek 4. prosince v 17 hodin. V 16.30 hodin u něj bude kulturní program zajištěný 7. ZŠ.

Sasové měli problém

V saských Drážďanech vybrali strom v hlasování. Vítězný smrk z drážďanské městské čtvrti Kreischa, vysoký 23 metrů, byl 1. listopadu pokácen, ale během transportu se zlomil. Stalo se tak při nakládání stromu na nízkopodlažní dopravník. Strom byl již pokácen a zavěšen na jeřábu, když se jeho kmen ve 13 metrech zlomil. Špička zůstala viset na jeřábu zatímco zbytek stromu spadl na přepravník. "Příčinou byla nezjistitelná vada dřeva, pravděpodobně trhlina způsobená vlivem mrazu," uvedla Susanne Gertoberens z Agentury pro mezinárodní komunikaci. Strom vážil zhruba 5 tun, při neštěstí nebyl nikdo zraněn.