Radnice vyhlásila zakázku na výstavbu dvou autobusových zastávek MHD, na zhotovení chodníků z betonové dlažby a na instalaci veřejného osvětlení. To vše v ulici U Mariany. Zakázka zároveň zahrnuje napojení místní komunikace na okružní křižovatku se silnicí I/27, místa pro přecházení, přechody pro chodce a zřízení nového dopravního značení. Práce v úseku dlouhém skoro jeden kilometr potrvají čtyři měsíce.

close Ulice U Mariany v mostecké místní části Vtelno, kde se staví rodinné domy. Město sem zavede MHD a postaví chodník. info Zdroj: Deník/Martin Vokurka zoom_in Ulice U Mariany v mostecké místní části Vtelno, kde se staví rodinné domy. Město sem zavede MHD a postaví chodník.

Autobusové zastávky vzniknou na zadním okraji obytné zóny, poblíž vjezdu do zahrádkářské kolonie. Jedna zastávka bude mít záliv, druhá bude na vozovce. „Je dobře, že sem bude zajíždět autobus,“ sdělil jeden z místních zahrádkářů.

Podle úřední dokumentace v době výstavby nedojde k úplné uzavírce komunikace, jen k dočasnému omezení průjezdu. Od umístění chodníku, veřejného osvětlení a nové části silnice se očekává zlepšení dopravní situace. „Tato opatření zvýší bezpečnost průjezdu lokalitou a bezpečnost všech účastníků provozu,“ uvádí se v dokumentaci k zakázce.

„Já jsem z toho projektu nadšený. Chodník je nezbytný, protože řidiči tu jezdí rychle. A samozřejmě i ta zastávka je pro nás velký benefit, protože máme děti a autobus určitě využijeme,“ řekl majitel jednoho z rodinných domů, který stojí poblíž místa budoucí zastávky. Mostečan si vybral k bydlení ulici U Mariany na okraji Mostu, protože si přál zůstat s rodinou ve městě a mít stále vše blízko i díky MHD. „To byla moje priorita. Proto jsem nechtěl na vesnici,“ dodal.

Ve Vtelně je už několik let konečná autobusu s otočkou a zastávkou v ulici Na Gruntě, ale zatím se nevyužívá. Její výstavbu doprovázela řada problémů. Po dopravní úpravě ulice U Mariany bude konečná zprovozněna.

Mohlo by vás zajímat: Hrad Hněvín znovu ožil. Začalo tam divadelní léto, vstupenky šly na dračku

Městské divadlo v Mostě zahrálo na hradě Hněvín komedii Sluha dvou pánů. Začalo tak Divadelní léto na Hněvíně. | Video: Deník/Martin Vokurka