Kabíček se netají tím, že má dvě priority: návrat Mostu do nejvyšší soutěže a rozvoj Fotbalové akademie Josefa Masopusta. Unikátní tréninkové centrum fotbalových nadějí nyní vychovává šest stovek talentů od nejútlejšího věku. Za dva roky by měli trenéři učit sedm stovek svěřenců, zdroj pro profesionální tým. „Cílový stav je tisíc mladých fotbalistů,“ oznamuje své plány Kabíček.

Klub opouští od nákupů zkušených hráčů z jiných klubů. A mění strategii. Soustředí se (i finančně) zejména na výchovu vlastních odchovanců, mezi které řadí i hráče ze zahraničí, přicházející do Mostu v mladém věku.

Odvážný projekt sice odradil některé sponzory, kteří se svezli na vlně první ligy, ti, kterým na klubu a mosteckém fotbalu záleží, ale zůstali. Investice do mládeže považují i za veřejně prospěšné. Štědrým mecenášem je proto nadále město Most.

„Fotbalová akademie je pro nás důležitá. Je v ní šest set dětí, z toho pět set z Mostu,“ říká Luboš Pitín, náměstek primátora pro ekonomiku, investice a informatiku.

To, že město je stále stabilním partnerem klubu, potvrdili mostečtí zastupitelé minulý týden. Schválili pro klub dotaci tři miliony korun. Pomůže k uhrazení části výdajů za elektřinu, vodu a teplo na letním stadionu. Radnice peníze uvolní ze svého fondu rezerv a rozvoje. „Jsem za tuto dotaci velmi rád,“ reaguje Kabíček.

Více v pondělním tištěném vydání Mosteckého deníku.