Sobotní dopoledne s pejsky

Kříženci se se svými páníčky sešli už v dopoledních hodinách, kdy proběhla veterinární přejímka psů a jejich majitelé odevzdali piškoty a další potřebné věci na podporu mosteckého psího útulku, kterému připadl i celkový výtěžek z této akce. U vodní nádrže Matylda byli psi rozděleni podle velikosti a pohlaví do příslušných kategorií. Okolo poledne už byly známy výsledky. Proběhlo vyhlášení vítězů, mimo jiné i nejhezčí pes a fena. O psu sympaťákovi zase rozhodly hlasy přítomných diváků, kteří přišli pejsky podpořit a podívat se na jejich výkony i přes nepřízeň počasí.

Vítězkou Trixie

Absolutní vítězkou se stala fenka Trixie s majitelkou Stelou Krajčíkovou, které přijely až z Kynšperka nad Ohří. Nebyly ale jediné, kdo nebyl přímo z Mostu. Mezi 25 přihlášenými účastníky byli mimo jiné i psi z Teplic či Karlových Varů. Jednotlivé soutěžní kategorie doplňoval bohatý doprovodný program, který představila vedoucí místní psí školy Radka Fenclová: „Měli jsme tu například předvádění obran psovody od vězeňské služby, ukázky vystavování psů ušlechtilých plemen na oficiálních výstavách nebo agility – překážkový běh či frisbee – házení aportu pejskům. Přijel i pan Šlégr z mosteckého útulku, který si s sebou přivezl fotografie pejsků, kteří hledají nové páníčky.“

Prostor pro mladé vystavovatele

Nechyběl ani junior handling. Tato soutěž je užitečnou přípravou budoucích vystavovatelů. Hodnotí se předvádění psa, proto není rozhodující kvalita předváděného psa. Soutěžící se předem hlásí k účasti, nemusí ale uvádět psa, se kterým se soutěže zúčastní. Přijít může i pes, který nebyl na dané výstavě posouzen. Na mostecké voříškiádě se stala nejmladší psovodkou dívka, které bylo devět let.

Pořadatelé akci hodnotí jako podařenou a rádi by příští rok uspořádali druhý ročník Mosteckého voříška.

Alena Průšová