Disciplíny jsou držení prázdného pivního sudu (rekord 1,36 minuty), balanc na válci (101,68 s), nejvyšší rychlost na rotopedu (104,2 km/h), nejmladší občan, který urazí vzdálenost 5 metrů bez pomoci rodičů a pádu (1 rok a 6 dnů), zatloukání hřebíků (8,21 s) a převracení obří pneumatiky (24krát).

Disciplíny v kuriozitách jsou nejdelší chodidlo (rekord 32,5 cm), největší vitální kapacita plic (6,3 l), nejvyšší občan (207 cm), největší obvod pasu (147 cm), nejdelší vlasy (138 cm), největší dlaň (79 uchopených obdelníků) a hluboký předklon ( 32cm). Hostem soutěžní veselice je Petr Vaculík, mistr bojového umění WU-SHU se zápisy České knize rekordů.

Jde o akci, která se letos uskuteční již pojedenácté. Za celé své dosavadní fungování došlo k doplnění rekordu v držení pivního sudu, od 3. ročníku, a rekordu v převracení pneumatiky, od 6.ročníku. „Naopak bylo vypuštěno, po druhém ročníku, házení syrového vajíčka na dálku ve dvojici,“ uvedl Milan Rybák, ředitel Centra volného času v Mostě. „Pro letošek zvažujeme zařadit jako nový rekord skákání přes švihadlo snožmo za třicet sukund,“ dodal.

Podle Rybáka překonávání rekordů již není tak jednoduché, protože již mají docela dobrou úroveň a k jejich překonání je nutné už něco umět. „Přesto ale má každý možnost si to vyzkoušet a porovnat si svůj výkon s tím rekordním. Cílem akce bylo dát lidem nabídku na zábavu na velikonoční odpoledne, a protože razíme myšlenku, že lidé by se měli umět bavit mezi s sebou, tak proto upřednostňujeme tuto formu,“ sdělil.