Letos se koná již šestý ročník akce Mostecký voříšek. „Výstava je určena pro majitele kříženců, zúčastnit se mohou pejsci všech barev, velikostí a věku. V minulém ročníku soutěžilo 30 pejsků," řekla Mosteckému deníku Radka Fenclová z Rastavy.

Posuzovat se bude nejenom psí krása, pro páníčky a jejich čtyřnohé mazlíčky jsou připraveny také nejrůznější soutěže. V nich budou předvádět svou šikovnost a vzájemnou spolupráci. Hodnotit se bude třeba poslušnost, pejsci mohou zazářit naučenými psími kousky a triky. Na stupně vítězů vystoupají tři nejhezčí psi a feny, dále pak tři nejšikovnější psi a feny výstavy. Cenu si odnese nejstarší voříšek. „Všichni návštěvníci se mohou těšit na speciální kategorii „sympaťák výstavy". Cenu získá pejsek, který obdrží nejvíce hlasů od návštěvníků," uvedla Fenclová.

Akce se koná v areálu Mostecké psí školy Rastava u jezera Matylda. Začíná se v 10 hodin ve středu 28. září. Připraven je i doprovodný program. Návštěvníci se mohou přijít podívat na dogdancing a ukázky z výcviku psů pro vyhledávání drog. „Připravené jsou i ukázky z obran, konkrétně ze situace zajištění pachatele," přiblížila Fenclová.

Praktické informace

Uzávěrka přihlášek je ve středu 14. září 2016. Startovné činí 200 Kč na jednoho pejska. Pokud se účastní dva pejsci jednoho majitele, na druhého je sleva. Kdo se nepřihlásí předem, v den konání akce bude platit startovné 300 Kč. Součástí startovného je i sáček piškotů. Piškoty, které se vyberou, budou na výstavě předány vedoucímu městského útulku pro opuštěná zvířata v Mostě-Rudolicích. Účastníci mohou pro útulek donést i další věci jako třeba misky, vodítka a obojky, pamlsky, granule, psí konzervy nebo deky.

Každý vystavovatel s sebou musí mít očkovací průkaz psa s platným očkováním. Pejsci musí být po celou dobu výstavy na vodítku. Pokud má pejsek problémy s kontaktem s ostatními psy, měl by mít nasazený náhubek. Výstavy se nemohou zúčastnit háravé fenky a fenky ve vyšším stupni březosti.

ALENA HERZÁNOVÁ