Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje další z plánovaných investičních akcí roku 2016, a sice souběžnou rekonstrukci nevyhovujících úseků kanalizace a vodovodu v Mostě, v ulicích Višňová a Rozmarýnová. Informoval o tom mluvčí společnosti Jiří Hladík.

„V Mostě budou zrekonstruovány nevyhovující úseky kanalizace a vodovodu. Na ty je napojeno až 1 500 obyvatel této lokality s panelovými domy," řekl Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti.

Rekonstrukcí projde síť z roku 1972. Vodovod je z litiny a oceli o vnitřním průměru 150 milimetrů a jednotná kanalizace z betonových trub vnitřního průměru 500, 400 a 300 milimetrů.

„Stoka, jak prokázala její kamerová prohlídka, je v nevyhovujícím stavu. Vykazuje korozi do 50 % a praskliny, v důsledku čehož vznikají kaverny. Ve vzdálenosti cca dva metry od ní je veden vodovod, který je opakovaně poruchový, proto SVS rozhodla o jeho souběžné rekonstrukci s kanalizací," informoval Hladík s tím, že kanalizace a vodovod jsou vedeny převážně v zeleném pásu a několikrát kříží místní asfaltobetonové komunikace Rozmarýnovou, Jasmínovou a Šeříkovou.

Stavba byla předána ve středu 7. září. Práce budou zahájeny v průběhu 37. týdne. Počítá se, že podle harmonogramu budou dokončeny do 30. listopadu.

SVS pro letošní rok naplánovala opravu 16 staveb. Celková investice činí 72,9 milionů korun.