„Je to hodně znát, je tu klid a méně nepořádku. Často tu strážníci obchází, jsou hodně vidět,“ říká obyvatelka bloku sto.

Zhruba před čtvrt rokem byl zahájen provoz služeben na několika místech v Mostě. Například v nemocnici či u bloku sto. Lidé bydlící v okolí služeben jsou spokojeni, kolem jejich domů je méně hluku a více bezpečno.

Blok sto býval jednou z nejproblémo­vějších lokalit a strážníci Městské policie do těchto míst vyjížděli velmi často. Nyní je zde klid. „Jsme rádi, že tu jsou. Jsou i příjemní, vždycky slušně pozdraví. Je dobré vědět, že je pomoc tak blízko,“ vypráví třicetiletá nájemkyně.

Mostecká městská policie si spolupráci s občany v poslední době pochvaluje. „Konečně je vazba mezi občanem a strážníkem uváděna do praxe. Lidé se obrací přímo na strážníky, protože jsou přítomni nejen na služebně, ale hlavně v okolí. Ohlasy jsou zatím pozitivní a přítomnost služeben je velmi vítána,“ uvedl tiskový mluvčí Městské policie v Mostě Luboš Trojna.

Že je práce strážníků v okolí služeben opravdu znát říká i Petra Basáková, která bydlí přímo v bloku sto. „Je to hodně vidět, že tam strážníci jsou. Dříve tu byl hrozný řev, teď už je tu klid,“ říká Petra Basáková. Luboš Trojna dodává, že služebny přispějí ke zklidnění situace v Mostě. „Neříkám, že se to změní úplně, ale pomůže to. I my máme možnost lidi více poznat a oni nás. Nemusí chodit na služebnu, která není v místě jejich bydliště, ale jdou rovnou za člověkem , kterého znají,“ řekl Trojna.