U Kahanu v Mostě radnice modernizuje druhou autobusovou zastávku. Vjíždět do hlavní ulice od Lidlu mohou jen autobusy, které mají u staveniště improvizovanou zastávku. Auta musejí oblast objíždět přes parkoviště za Komerční bankou. Řidiči mají sledovat dopravní značení. „Částečná uzavírka by měla trvat do konce prázdnin,“ sdělila mluvčí radnice Alena Sedláčková.

Projíždět se dá podél Kahanu ve směru od aquadromu. Řidiči, kteří tudy jedou, by měli u staveniště zpozornět, protože u posunuté zastávky vznikl dočasný přechod pro chodce. Ti musejí stavbu s rozkopaným chodníkem obcházet. Oslovení obyvatelé změny spíše vítají a v omezení problém nevidí. „Chceme to tu mít hezčí a lepší,“ komentovala stavbu seniorka Margita Pokorná. Některým chodcům vadí pouze stísněný prostor u náhradní zastávky poblíž hospody. „Tady je to divný, ale když se něco staví, tak to prostě musíme vydržet,“ řekla další seniorka.

Dopravní omezení u Kahanu v Mostě
U Kahanu začala platit dopravní omezení, opravuje se zastávka

Nová autobusová zastávka bude dlouhá třicet metrů. Původní přístřešek se přemístí k bezbariérovému nástupišti, kde informační ceduli doplní monitor s elektronickým jízdním řádem.

Děravý asfalt na chodníku nahradí betonová dlažba a částečně se upraví veřejné osvětlení. Práce si vyžádají více než 2,8 milionu korun. O zakázku usilovalo pět stavebních firem z okresu, vyhrála ta s nejnižší nabídkou.

Tak vypadala zastávka letos v lednu:

Sousední zastávku město nechalo zvelebit loni. Dvě najednou dělat nechtělo, aby omezení ulici zcela neochromilo. Proto se odložila i přestavba nedaleké trojúhelníkové křižovatky u aquadromu, kde bude kruhový objezd.

Kope se také na jiných místech. Nedávno začala za deset milionů korun rekonstrukce silnice, chodníků a parkoviště v okolí bloku 406 v ulici Moskevská, kde se má pracovat až do podzimu. V této lokalitě Severočeská vodárenská společnost opravovala kanalizaci a vodovod. Teď se vodohospodáři soustředí také na Litvínovsko.

Opraví 65 let staré potrubí

Rekonstrukci vodovodu zahájí v tomto týdnu v Okružní ulici v Meziboří, kde je nevyhovující potrubí z roku 1953, a vymění 160 metrů. Okolní domy bude během stavby zásobovat provizorní povrchový vodovod.

„Stavbu koordinujeme s městem Meziboří, které v trase vodovodu zrekonstruuje náměstí,“ sdělil mluvčí vodárenské společnosti Jiří Hladík. Pitná voda má novými rourami téci do konce října.

Projekt rekonstrukce křižovatky Lipová - Topolová - Štěpánka v Mostě, kde má být kruhový objezd.
Kruhový objezd, nový asfalt i zastávka. Most změní dopravu u Kahanu

V Meziboří se opravuje i poruchový vodovod a kanalizace v ulici Zahradní, kde stavba zahrnuje trasy o celkové délce přes čtvrt kilometru. Na zařízení, které bylo uložené pod asfaltovými cestami, závisí zásobování asi dvou stovek obyvatel. Kamerová prohlídka prokázala v potrubí praskliny a další poškození. Rekonstrukce má trvat nejdéle do konce srpna a je jednou z třiadvaceti, které si vodohospodáři v okresu Most letos naplánovali.