Úprk městem

Donedávna platilo, že zloději v obchodech brali hlavně věci, které se později daly dobře zpeněžit. Tedy především alkohol, cigarety, kosmetiku, drahé potraviny nebo značkové oblečení. Teď ale zřejmě lapkům začaly horší časy. Spokojí se mnohdy i s lacinějším sortimentem. Mladí chmatáci z Prioru tomu všemu ale nasadili korunu a jsou zřejmě jedinými v Mostě, kteří ukradli něco tak „blbého" jako jsou dámské bavlněné „bombarďáky".

„Stáli tady kousek od nás u schodů asi dvacet minut a číhali na vhodný okamžik. Využili momentu, kdy dcera obsluhovala zákazníka a já byla za ní v zákrytu, takže jsem na ně dobře neviděla. V tu chvíli oba přiběhli. Z pultu vzali každý jednu hromadu kalhotek a utíkali pryč. Dcera za nimi hned běžela, ale už je nedohnala," popsala Deníku starší z prodavaček, jak si chmatáci, kteří nejsou ještě ani plnoletí, počínali.

Neprodejná kořist

Krádež se sice na první pohled povedla, mladíkům ale zřejmě záhy došlo, že vzít bavlněné kalhotky, které se prodávají za 40 korun, nebyl zase až tak dobrý nápad. Některé při útěku poztráceli a zbylé se marně snažili údajně za pětikorunu na ulici prodat.

„Odcizený lup měli pachatelé nabízet v centru Mostu, ale nikdo o dámské kalhotky neprojevil zájem. Tak prý skončily v popelnici," informovala mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková, jak lapkové s kořistí nakonec naložili.

Nemilé překvapení

Podle okradených prodavaček měli zlodějíčci navíc smůlu, že jejich útěk náhodou viděla sociální pracovnice magistrátu, která jednoho z nich poznala. Díky ní pak měli policisté pachatele dopadnout. Kvůli hloupé krádeži, ze které nakonec neměli ani korunu, mají teď oba mladíci oplétačky se zákonem. Celkem totiž vzali 130 kusů spodního prádla, jehož celková cena přesáhla pět tisíc korun, tedy spáchali už trestný čin. „Policejní inspektor oba výtečníky obvinil z krádeže. Hrozí jim až jeden rok odnětí svobody," upozornila Světláková.

Mladíkům se neslavný konec jejich „velké spoďárové loupeže" vůbec nezamlouvá. „Jeden z těch zlodějů sem za námi chodí a posmívá se nám. Říká, že nic platit nebude, že má svědky na to, že neukradli 130 kalhotek. Byla tady i matka jednoho z lapků a chtěla vidět, jak vypadá hromada 130 kalhotek. Že prý to není možné, že by jich bylo tolik," vylíčila prodavačka, jak se teenageři snaží vykroutit a chtějí, aby krádež byla z trestného činu překvalifikována na přestupek, za který by jim maximálně hrozila pokuta.