Podle předpokladů mostecké radnice nastoupí do prvních tříd přes sedm set školáčků.

„Už se nemůžu dočkat, až dostanu kornout plný sladkých bonbónů a taky až se naučím nové věci. I když se mi bude stýskat po školce,“ zamyslel se před začátkem školního roku Lukáš Langheinrich.

Vybaveni jsou všichni oslovení prvňáci na jedničku s hvězdičkou. „Nakoupené mám už všechno, od aktovky po penál,“ chlubí se Milan Slánský. „Výbava do první třídy nás vyšla skoro na tři tisíce,“ dodává jeho starší bratr.

A právě období kolem začátku školního roku je pro obchodníky obrovskou šancí na větší výdělky. Regály se školními potřebami se tak už od srpna rozehrály nejrůznějšími barvami a hlavně skoro u žádné cenovky nechybí nápis sleva. Ale pak už se začínají obchodníci lišit.

Sledujte slevy

Zatímco někde pořídíte sešit formátu 464 za 13,90 nebo 17 korun , jinde stojí i po slevě 22,90. I načasování slev je různé. Některé větší řetězce zlevňují průběžně vybrané produkty. Jeden z obchodních domů zase pro dnešek přichystal slevu 20% na všechny věci do školy od cviček po pastelky. „Největší nával je tradičně první tři dny v září, kdy děti dostanou od učitelek seznamy potřebných věcí. Určitě nám tedy chodí plno nového zboží,“ potvrzuje zájem zákazníků Alena Poláková, prodavačka v papírnictví. Na Mostecku je tedy výběr opravdu široký a slevy se nejčastěji pohybují okolo 30%, ale velká konkurence je může vybičovat k mnohem větším číslům a tak se vyplatí sledovat všechny nabídky.

Markéta Prosová