„No jo, jsou volby, všude se něco opravuje a ulice jsou rozkopaný!“ Tuhle hlášku v různých obměnách lze slyšet na různých místech v Mostě. Mostecký deník ale zjistil, že někteří obyvatelé ze sídliště nad aquadromem budovatelské nadšení nesdílejí. Vadí jim hlavně zchátralé a nebezpečné schodiště mezi Obzorem a Jaltou. Mohutné kovové zábradlí uprostřed, které sloužilo jako klouzačka, už dávno zmizelo. Teď na rozpadlých schodech roste jitrocel a lidé se modlí, aby nespadli. Schodiště je důležitou spojkou mezi sídlištěm a městem s MHD.

„Tady na nás kašlou!“ zlobila se u schodiště seniorka s manželem. „Je to ostuda. Na schodiště jsme už radnici upozorňovaly. Slíbili opravu a nic,“ rozčílily se dvě místní podnikatelky, které se před schody vrhly na fotografa. Myslely si, že je ze stavební firmy. „Už aby tu byla,“ dodaly.

Radnice bude schodiště opravdu řešit. Na webu zveřejnila veřejnou zakázku na opravu. Stavební firmy mohou podávat nabídky do 22. září. Práce by mohly začít v říjnu a trvat dva měsíce. „Projektová dokumentace řeší demolici stávajícího schodiště a zhotovení nového schodiště,“ uvádí se v zadání zakázky. Tu získá nejlevnější firma.

Cedule u Prioru v Mostě se objevily v červnu.Mostecký deník letos v červnu upozornil na rozpadlé schodiště v centru města u Prioru, kam radnice umístila varovné cedule „Pozor chůze na vlastní nebezpečí“. Chodci označili upozornění za absurdní, schody měly být podle nich dávno opravené. „Oprava schodiště bude zahrnuta do plánu údržby na příští rok,“ reagovala tehdy mluvčí radnice Alena Sedláčková (více zde).