Na jeden duel měli soupeři nejvýše dvacet minut. „Piškvorky nabízejí podobně atraktivní podívanou plnou napětí a adrenalinu jako například velké šachové nebo pokrové turnaje," sdělila Markéta Vacková, koordinátorka soutěže pro Ústecký kraj.

Hra Piškvorky Na čtverečkovaném poli se soupeři střídají ve vyznačování symbolů – kolečko, křížek - do jednotlivých políček. Vítězem duelu se stává hráč, kterému se podaří vytvořit pěti nebo vícečlennou řadu symbolů a vyznačí ji přeškrtnutím.

Celkem ve více než stovce oblastních kol v pIšQworkách poměří v ČR síly 1 235 přihlášených týmů. Z oblastních kol se nejlepší hráči kvalifikují do krajských kol a z krajských kol vzejdou finalisté, kteří se utkají ve finále v pátek 27. listopadu na Masarykově univerzitě v Brně.

Hlavním pořadatelem soutěže pIšQworky je spolek Student Cyber Games. Soutěž se koná pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a všech krajů České republiky. Spolupořadatelem pIšQworek je už od roku 2012 Masarykova univerzita v Brně.

Výsledky dnešního turnaje v Mostě

1. místo - ŠkutyArmy - Podkrušnohorské gymnázium Most
2. místo - ŠkutyHype - Podkrušnohorské gymnázium Most
3. místo - ŠkutyUltimate - Podkrušnohorské gymnázium Most
4. místo - WP88 - SSŠMEP Most
5. místo - OXO - SŠ technická Most
6. místo - Alfa - SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb Most
7. místo - Mary team - VOŠ ekonom., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠ Most
8. místo - No Nerds - Soukromá SŠ pro marketing a ekonomiku podnikání, s.r.o. Most
9. místo - Kladiva Hamr - SOŠ Litvínov
10. místo - Drým Tým - Gymnázia Václava Hlavatého Louny
11. místo - Dream Team - Soukromá SŠ pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o. Most