Již čtyři stovky lidí z různých koutů České republiky se na internetu zaregistrovaly na noční zážitkový běh Night Run Most, který bude 13. srpna. Druhý ročník se opět uskuteční na 1. náměstí, odkud se poběží do parku Šibeník a zpět po tratích 5 a 10 kilometrů. Kromě obyvatel Mostecka a Ústeckého kraje se přihlásili i běžci z Přerova, Třeboně, Kladna, Prahy, Chrudimi, Českého Krumlova, Hradce Králové, Ostravy, Plzně, Moravského Berouna, Olomouce, německého Arnstadtu a řady dalších měst. Základní startovné je 350/500 korun. Pořadatelem je společnost EVENT media. Akce je podporována městem.

Zdroj: DENÍK/Martin Vokurka

Noční běh v Mostě v roce 2015. Video: Deník

Letošní novinkou běhu je kategorie Rodinný team, jeden dospělý a jedno dítě do patnácti let, aby 5 kilometrů, což je charitativní Avon běh, mohly běžet i děti. Každý závodník musí mít funkční svítilnu na hlavě. Běží se v řadě věkových kategorií, pro děti bude zvláštní závod na kratší trati. Loni přilákal první ročník přes 800 běžců. Vítězem na 10 km byl Oto Ottenschlägerz z Litvínova (35:26 min.). Nejmladší účastník měl tři roky, nejstarší 71 let. Na boj s rakovinou prsu se shromáždilo přibližně třicet tisíc korun.

Zdroj: DENÍK/Martin Vokurka

Běh kolem jezera 2015. Video: Deník

Chystá se i 6. ročník Závodu kolem Jezera Most. Bude 28. října. Účastníky čeká novinka. „Závod bude měřen čipovou časomírou," řekl Mosteckému deníku pořadatel Petr Pabišta. Loni byla rekordní účast. Oficiálně běželo 250 lidí, k nim se přidali další neregistrovaní. Trasa 11 kilometrů vedla podél břehu jezera, kratší měla 4,5 kilometru.

Nejbližším závodem bude T-Mobile olympijský běh, který se koná již ve středu 22. června na mosteckém autodromu. Tratí (4 km a 8 km) se stane automobilový závodní okruh s asfaltovým povrchem. Hromadný start bude v 18.30 hodin. Startovné je 50 korun. Prezentace bude na polygonu. První tři nejrychlejší ženy a muži v každém závodě obdrží věcné ceny od sponzorů. Pořadatelem běhu je město Most.