S příchodem jara začínají v Mostě nové stavby a opravy. Město investuje například do rekonstrukce kritizovaného schodiště u Prioru, do vybudování přechodu pro chodce na silnici I/27 v Čepirohách a do úprav zastávek MHD u aquadromu. V tomto týdnu budou zástupci radnice vybírat chodníky a silnice, které městské technické služby doporučily opravit. Budou také pokračovat soutěže o nové veřejné zakázky.

V pondělí město vyhlásilo zakázku na vybudování další silnice a inženýrských sítí v průmyslové zóně Joseph. „Je to jedna z největších investičních akcí," upozornil primátor Jan Paparega. Počítá se s částkou kolem dvaceti milionů korun. Město zakázku vyhlásilo podruhé, protože poprvé ji kvůli chybám v projektové dokumentaci zrušilo.

Pokud radnice sežene dotace, zahájí zateplení penzionu pro seniory v ulici Albrechtická a Divadla rozmanitostí.

Zkomplikovala se příprava opravy mostu v Rudolicích. Radní veřejnou zakázku zrušili, protože i nejnižší nabídková cena překročila předpokládanou hodnotu díla. Soutěž se vyhlásí znovu v jiném režimu.

Sebedůvěra stavebních firem stoupá. Města už nemohou počítat s tím, že na zakázkách ušetří až polovinu odhadovaných nákladů jako po recesi v roce 2008, kdy tvrdý boj firem na oslabeném trhu výrazně snižoval ceny, což bylo výhodné pro obecní rozpočty, ale ne pro stavbaře. Podle aktuální analýzy českého stavebnictví, kterou dělala výzkumná společnost CEEC Research, stavební sektor v letech 2016 a 2017 mírně poroste a třetina společností plánuje zvýšení cen stavebních prací. „V průměru by se mělo jednat o pětiprocentní navýšení," sdělil Jiří Vacek, ředitel CEEC Research. Příčinou plánovaného nárůstu cen bude hlavně zdražení subdodavatelských prací a také snaha firem mít větší zisk. Aktuální úroveň cen, za které jsou stavební práce realizovány, považují dvě třetiny firem za podhodnocenou. Marže stavebních firem již podle analýzy mírně vzrostly.