Na obě radnice se poprvé dostala volební koalice Piráti – Zelení, která v Mostě porazila všechny tradiční velké strany. V Mostě zcela propadla ČSSD, která nemá ani jednoho zastupitele. Naopak v Meziboří sociální demokraté opět drtivě vyhráli, ale poprvé tam uspěla Okamurova SPD. Volební účast na Mostecku překročila 35 procent a byla nejnižší v Ústeckém kraji.

Zvolené strany nyní začnou jednat o povolební spolupráci či o odchodu do opozice. Volby starostů a městských či obecních rad lze očekávat na přelomu října a listopadu, kdy budou ustavující zasedání nových zastupitelstev. Nyní běží lhůta pro případné návrhy na neplatnost voleb.

Hnutí ProMOST získalo v Mostě 29 procent hlasů, druhé ANO 16,3%, třetí Sdružení Mostečané Mostu 16,2%, čtvrtí Piráti a Zelení 8,9%, pátá ODS 8,5% a šestá KSČM 8 procent. Další strany neuspěly. V mosteckém 45členném zastupitelstvu je rozdělené mandátů následující: ProMOST 16 , ANO 9, SMM 8, Piráti a Zelení 4, ODS 4, KSČM 4.

V Litvínově bude ve 23členném zastupitelstvu 8 seskupení. ANO získalo od voličů 32 procent hlasů a má 8 zastupitelů, druhé STAN 14 procent (tři zastupitele), třetí KSČM 12 procent (3 zastupitele), čtvrté Sdružení Zelení-Piráti-Nezávislí má 11 procent (3 zastupitele), pátá ODS 10 procent (2 zastupitele), šesté SNK – ED 7 procent (2 zastupitele), sedmá ČSSD 6 procent (1 zastupitele) a osmí Litvínováci 5,9 procenta (1 zastupitele). 

V Meziboří nadále dominuje ČSSD, která drtivě porazila ostatní strany se ziskem 42 procent. S velkým odstupem následují Za prosperující Meziboří, Strana svobodných občanů, KSČM a SPD.

V Lomu se do zastupitelstva dostaly všechny volební strany, vítězem jsou Severočeši.cz před Svobodnými a Žiju v Lomu!.

V Horním Jiřetíně vyhrálo Sdružení Strany zelených a NK, druhé skončilo seskupení Pro zachování a rozvoj HJ a Černic, třetí jsou Občané České republiky, čtvrtá je ČSSD.