Nyní se mohou pochlubit velkým úspěchem na mezinárodní soutěži Prostějovská zlatá jehla 2008. Kolekce, které studenti oboru operátor oděvní výroby předvedli i na letošních Svatomichaelských slavnostech, obsadily druhé a třetí místo.

„Je to náš zatím největší úspěch. Soutěž probíhá tak, že nám po přihlášení oznámí témata kolekcí a podle nich poté tvoříme,“ uvedla jedna z úspěšných studentek Karolína Pichlerová. Její spolužačka Pavla Sedláčková ji doplňuje: „Zhotovíme návrhy, vyberou se ty nejlepší a na vybrané modelky se začíná šít. Posledním krokem je choreografie přehlídky.“ Na choreografii a kompletní přípravu kolekce poté dohlíží mistrová Marie Benešová a Alena Rambousková.
Ve třídě, kde se tvoří oblečení, však nenajdete u šicích strojů a skic s návrhy jen dívky, modely a návrháři jsou zde i chlapci. „Přehlídky, soutěže a jiné zpestření výuky nás opravdu baví. Není to jen všední učení,“ uvedl letošní maturant Tomáš Karlovec.

Studenti se nyní chystají na další předváděčku svých výtvorů, 17. října se představí na módní přehlídce v Dubí u Teplic.