„Projel jsem si důkladně město a zjistil jsem, že jsou lokality, kde dětská hřiště vyloženě chybí. Mám tím na mysli zejména území nad Podkrušnohorskou ulicí," řekl Šťovíček.

Příslušný odbor proto pověřil úkolem vytipovat lokality, kde by bylo potřeba vybudovat další hřiště.

Už teď tuší, že to nebude jednoduché. „Vybrat správná místa bude těžké. Na jedné straně tam můžou žít mladé rodiny, co si hřiště budou přát, na stranu druhou můžou být proti například starší občané, kteří budou argumentovat tím, že nechtějí mít pod okny hluk," uvedl Milan Šťovíček s tím, že v současné době nedokáže odhadnout, kolik hřišť by v budoucnu mělo vzniknout. „Cílem je, aby maminky nemusely se svými dětmi jezdit daleko," doplnil Šťovíček.

Radnice přitom ještě nedávno o nových hřištích neuvažovala. Chtěla jen opravit ta stávající a zaměřit se na centralizaci. „Nechceme, aby tady byla prolézačka, o kus jinde zase skluzavka. Takové prvky zlikvidujeme. Chceme několik větších hřišť, co budou splňovat všechna pravidla," nechal se slyšet místostarosta Karel Linhart. Jako příklad uvedl hřiště ve Studentské ulici.

Na území Litvínova je nyní 44 dětských hřišť a koutků. Odbor nakládání s majetkem zpracoval v září loňského roku jejich revizní zprávu.
„Vytvořili jsme seznam herních prvků navržených k likvidaci, v některých případech jsme podali návrh na částečnou likvidaci a částečnou opravu, případně doplnění některých prvků u dětských hřišť," řekla Jana Karabová z odboru nakládání s majetkem.

Likvidace se dotkne zastaralých prvků, které nesplňují platné normy. „Jde především o pískoviště, která jsou většinou v havarijním stavu a nesplňují hygienické normy. Dále jsou to vysoké kovové prolézačky, které nemají dopadové plochy," doplnila Karabová.

Jisté je, že rekonstrukcí v letošním roce projdou hřiště v ulicích Mostecká a Čapkova.