Výstavba hřiště, které je největší ve městě, začala v polovině června. Od té doby se lokalita schovaná mezi dvěma paneláky a školkou úplně proměnila. „V rámci akce došlo k rekonstrukci komunikací včetně obrubníků a veřejného osvětlení. Vybourali jsme staré betonové plochy a odstranili staré koše, lavičky a herní prvky a nahradili je novými," uvedla vedoucí odboru investic a regionálního rozvoje litvínovské radnice Hana Nováková.

Hřiště je rozděleno do několika zón podle věkových kategorií návštěvníků. Nejmenší děti zde mají k dispozici trampolínu, pískoviště nebo houpačky. Starší děti pak jednostranné hřiště s košem a bránou, dvě lezecké stěny, lanovou pyramidu a překážkovou dráhu. Všemu dominuje herní sestava s tobogánem a lanovkou. Nechybí ani workoutové prvky pro cvičení s vlastní vahou těla. „Dospělým a seniorům jsou určeny nenáročné cvičící stroje. Pro hendikepované je tu například speciální houpačka," doplnila Hana Nováková.

Hřiště se táhne až do parčíku pod areálem bývalé polikliniky. Tam našlo své místo hřiště na pétanque a také stůl pro stolní tenis.
V rámci akce došlo také k nainstalování nového kamerového bodu, opravě schodiště či k revitalizaci zeleně.

Vybudování víceúčelového hřiště vyšlo na zhruba 8,5 milionu korun, přičemž 7,3 milionu by měla činit dotace z ROP Severozápad.

Tradičního přestřižení pásky se ujali (zleva) starostka Kamila Bláhová a místostarostové Milan Šťovíček a Erika Sedláčková.

Tradičního přestřižení pásky se ujali (zleva) starostka Kamila Bláhová a místostarostové Milan Šťovíček a Erika Sedláčková. Foto: Deník/Monika Gordíková