Po víkendu začne dvoutýdenní výluka rychlodráhy mezi Citadelou a litvínovským nádražím. Tramvaje nepojedou v tomto úseku od pondělí 1. srpna (od 4.05 hodin) do pátku 12. srpna (do 22.20 hodin). Příčinou výluky je rozsáhlá oprava trati v oblouku Smetanovy ulice u zastávky vedle polikliniky. Přepravu lidí zajistí náhradní autobusová doprava.

„Aby cestující pocítili komplikace v dopravě v minimální míře, byl zvolen termín v letních měsících, tedy v době letních prázdnin,“ sdělil včera Marcel Dlask, ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova.

Při celkové opravě řemeslníci vymění 410 metrů kolejnic včetně pražců a podloží.

Z křižovatky zmizí panely. Radnice a Správa a údržba silnic, které s podnikem spolupracují, pokryjí křižovatku asfaltem. Kolejiště bude podle podniku po opravě stále sjízdné i pro auta.

Během výluky budou náhradní autobusy jezdit z litvínovského nádraží do města podél rychlodráhy. Nebudou ale zajíždět do stanice Obchodní dům, ale pojedou ulicí Valdštejnská, kde zastaví ve stanici Náměstí míru.

Dále odbočí do ulice Ruská a pokračují k poliklinice na zastávku náhradní dopravy a Žižkovou ulicí do stanice Technické služby a dále do stanice Zimní stadion (ve směru Most je zastávka náhradní dopravy), pak ulicí S. K. Neumana a ulicí Podkrušnohorskou do stanice u Citadely, kde je zastávka autobusové linky č. 13 do Loučné.

Podle dopravního podniku bude nástup cestujících ve směru do Mostu ve stanici rychlodráhy. Zpět se pojede po stejné trase. Přestup cestujících bude na litvínovském nádraží, autobusy budou odjíždět ze stanoviště linek č. 6, 14, 15 a 27.

Vozidla budou označena číslem tramvajové linky 1, 3 nebo 4 a cedulí Náhradní autobusová doprava.