V sobotu se v Litvínově uskuteční již 3. ročník Memoriálu Václava Žaloudka, vynikajícího fotbalisty a skvělého parťáka Václava Žaloudka.

Akce je nejen sportovní událostí, ale také společenskou, hlavně z pohledu hráčů zúčastněných fotbalových týmů, tedy fotbalistů dříve narozených.

„Letos se zúčastní osm mužstev," informoval Mostecký deník Roman Havlíček, hlavní organizátor memoriálu. Představí se tak dva týmy domácího FK Litvínov, Čechie Litvínov, SFK Meziboří, TJ Kopisty, FK Baník Most, Zámecká Litvínov a přijede také stará garda FK Teplice.

Turnaj začíná v 9.30 hodin slavnostním zahájením. Po skončení čeká účastníky společenské posezení.

Václav Žaloudek

Narodil se 22.8.1948 v Mariánských Radčicích. Měl dvě sestry, Irenu a Zdenu. Rodiče mu brzy zemřeli. Do roku 1969 bydlel v Mariánských Radčicích. Oženil se v roce 1970, a jeho bydlištěm se stal Litvínov. Jeho ženou se stala Eleonora Pipotová, s kterou vychoval dcery Lenku a Vladislavu. Už jako malý sportoval. V roce 1958 začal jeho fotbalový život v Baníku Louka, kde se potkal s Josefem Simonem a Petrem Červenkou, později se spoluhráči v Litvínově.

V roce 1966 přestoupil do Baníku Most, kde se setkal s pozdějšími spoluhráči Angelem Nikolovem a Ladislavem Pecou. V červenci 1967 narukoval do tehdejší Dukly Karlovy Vary. V roce 1969 přišel do TJ CHZ ČSSP Litvínov a začal pracovat v tehdejších chemických závodech na ÚP 09 OKMP. Později pracoval v současné společnosti Inelsev. V Litvínově prožil rodinný i fotbalový život. V červenci 1984 přestoupil do FK Brandov, kde prožil tři úspěšné roky společně s kamarády jako byly Z. Mužík, J. Ibl, M. Choc, S. Vošmik, P. Johanis nebo L. Kabíček.

Od roku 1987 do roku 2007 prožil krásných fotbalových dvacet let ve staré gardě Čechie Litvínov. Byl současně hokejovým nadšencem a nevynechal jedinou příležitost zahrát si kdykoliv a s kýmkoliv. Nejvíc ale miloval fotbal. Byl přirozenou autoritou. Svým přístupem, chováním a příkladnou bojovností se zařadil mezi reprezentanty a sportovních legendy města Litvínova. Od roku 2008 byl z důvodu zákeřné nemoci v invalidním důchodu, které po těžkém boji 26. 6. 2013 podlehl.