Stálicí mezi poskytovateli netradičních zážitků je Offroad safari. „Pořádáme několik tematických výletů a dárkový poukaz má náš zákazník do minuty v e-mailu,“ říká Martin Bareš, který firmu na netradiční výlety do přírody, industriální krajiny nebo za tajemstvím druhé světové války severozápadních Čech založil.

Společnost vyrukovala s možným dárkem k Vánocům už v listopadu. Nabízí tři druhy poukazů. Veřejný výlet lze využít na jakoukoli vyjížďku z nabídky. Zde pořadatelé doporučují projít si web, aby zájemce věděl, kam se jezdí. Je možné uspořádat i soukromý rodinný výlet až pro šest osob, kdy se průvodce věnuje pouze rodinným příslušníkům. Třetí možností je VIP jízda offroad kabrioletem na šest hodin s průvodcem. Ceny poukazů se pohybují od 1190 korun až po 9990 korun podle toho, co si zájemce vybere a v jakém termínu.

S limitovanou sérií dárkových voucherů vyrazila na trh také těžařská společnost Sev.en Energy, která nabízí Uhelné safari, tedy výlet do povrchového dolu. Úspěšný projekt, o který je obrovský zájem, v příštím roce oslaví desáté narozeniny a chystá několik specialit. „Chceme potěšit fanoušky našeho projektu už teď. Zcela výjimečně si tak mohou objednat výlet jako vánoční dárek a tím si zarezervovat místo na jednom z prázdninových termínů,“ řekla mluvčí skupiny Sev.en Energy Gabriela Sáričková Benešová.

Vouchery lze objednat na webu Uhelného safari od 10. prosince. „Jejich počet je však omezen,“ dodala mluvčí. Uhelné safari nabízí tři exkurzní trasy a každoročně se ho zúčastní na tři tisíce návštěvníků. Letos proběhlo 143 exkurzí, kterých se zúčastnili turisté ze všech koutů Česka, ale také z Kanady, Kolumbie, Venezuely či USA.

Zážitky na autodromu

Zážitkový chce být také Autodrom Most. Ten hodlá pomoci s řešením každoročního předvánočního dilema tím, že nabízí dárkové poukazy na jednotlivé kurzy bezpečné jízdy, školení s odpočtem trestných bodů, kurzy sportovní jízdy na velkém závodním okruhu či jízdu vlastním vozem nebo motocyklem po okruhu.

„Nabízíme také uni poukaz na kurzy. Obdarovaný tak může zvolit aktivitu, která mu přímo vyhovuje nebo která je pro něj nejužitečnější. Dále lze pořídit i voucher za 1 000 korun. Jeho majitel si vybere cokoli v dané hodnotě nebo si může zvolit dražší alternativu a zbytek doplatit,“ prozradila obchodní ředitelka Autodromu Most Jana Svobodová.

Upozornila také na dva zbrusu nové kurzy bezpečné jízdy, které lze rovněž pořídit jako vánoční dárek a jež podle dosavadních ohlasů řidiče zaujaly. Prvním je kurz For Life připravený při příležitosti připomínky čtvrt století od zahájení kurzů bezpečné jízdy v areálu mosteckého autodromu. Druhým pak kurz For Teen pro mladé začínající řidiče ve věku 18 24 let, kteří jej mohu pořídit za zvýhodněnou cenu.