Pátrání po ztraceném dvaapadesátiletém cyklistovi si 30. prosince po setmění v zasněžených Krušných horách vyzkoušeli záchranáři Horské služby.

Muž se vydal na hřebeny v sedle horského kola i přesto, že ve vyšších polohách je sněhová pokrývka a na stezkách je sníh umrzlý na ledovku. Zabloudil ve tmě a proto musel volat tísňovou linku Policie ČR.

Ztracený muž se podle hlášení měl pohybovat někde v okolí obce Dlouhá louka, do udané lokality proto ihned vyrazili dva záchranáři, jeden na sněžném skútru, druhý na terénní čtyřkolce se sněžnými pásy.

Cyklista měl naštěstí nabitý mobil, takže byl se hledajícími členy HS stále ve spojení. Proto jej záchranář na čtyřkolce po cca 45 minutách pátrání objevil. Muž byl v pořádku, člen HS jej proto i s kolem naložil na čtyřkolku a odvezl do údolí na kraj Oseka. Tam muže převzali policisté, kteří ho transportovali domů.

„Musím pochválit spolupráci mezi námi a policií a také duchapřítomnost cyklisty, který naše muže telefonem dokázal i v neznámém terénu navigovat. Upozorňuji však návštěvníky Krušných hor, aby si uvědomili, že v této roční době se stmívá brzo a plánovali své výlety i s ohledem na tento fakt,“ řekl náčelník HS Miroslav Güttner.